Adaptační kurz prváku

Autor: Markéta BartošováPublikováno: 7. října 2020Zobrazeno: 595×Zařazení článku: aktuality
Gymnázium Litomyšl
Gymnázium Litomyšl

Ve dnech 2.-5. září jela naše třída, 1.A, na adaptační kurz. Cíl: Borová u Poličky. Důvod: seznámit se, dobře se bavit a užít si začátek školního roku i gymnaziálního studia. Čekala nás samozřejmě také práce – absolvovali jsme dvě super přednášky - paní učitelka Jaklová za námi přijela s kurzem první pomoci, podala nám také mnoho zajímavých informací o hydrologii a paní učitelka Kunderová nám povídala o GLOBE a naučila nás poznávat podle mraků, jaké bude počasí. Na procvičování nabytých vědomostí a dovedností jsme měli zbytek adaptačního kurzu.

Počasí nám ale bohužel moc nepřálo, a tak jsme mrzli nejen v noci, ale i ve dne. To nám ale v žádném případě nezkazilo náladu, měli jsme o důvod víc hrát hry, při kterých jsme se pořádně hýbali a běhali a také se zahřáli.

Po chladivé noci jsme se těšili na další den. Dopoledne jsme vyrazili do lesa, kde pro nás pan Janda připravil lanovou dráhu. Dostali jsme dva velké a těžké úkoly - všichni jsme museli prolézt pavučinou z provazů a přejít lano. Díky spolupráci a našim super nápadům se nám to povedlo celkem rychle. Týmového ducha prokázala i naše paní učitelka! Odpoledne a večer jsme trávili společně s kvintou, která se také za námi přijela „adaptovat“.

Další den už jsme jen balili a odjížděli domů. I když byla celkem zima a deštivo, bylo to moc fajn. Seznámili jsme se se super lidmi, dozvěděli se plno nových věcí a celkově se dobře bavili. A na závěr bych chtěla jménem naší třídy poděkovat paní učitelce Bartošové (naší třídní) za trpělivost a vymýšlení našeho celodenního programu. A také za skvělou spolupráci při přelézání lana!

Eva Sychrová, 1.A

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum