Důležité zprávy

Oznámení – výuka v prosinci

Oznámení – výuka v prosinci

Od pondělí 7. prosince 2020 nastupují na prezenční výuku tyto třídy:

Den otevřených dveří Gymnázia Aloise Jiráska, Litomyšl

Den otevřených dveří Gymnázia Aloise Jiráska, Litomyšl

Den otevřených dveří na Gymnáziu Aloise Jiráska, Litomyšl, T. G. Masaryka 590 se bude konat v pátek 4. prosince od 15:00 do 16:30 hodin.

Z důvodu epidemiologické situace se bude konat online.

Poslední aktuality

Charitativní den

Charitativní den

Vánoční radost už je na svých místech! Moc děkujeme studentům a jejich rodičům za všechno cukroví, dekorace a nakoupené potraviny.

Výuka od pondělí 30. listopadu 2020

Výuka od pondělí 30. listopadu 2020

Od pondělí 30. listopadu 2020 nastupují na prezenční výuku žáci nižšího gymnázia rotační formou.

V lichém týdnu od 30. 11. 2020 do 4. 12. 2020 se bude prezenčně vzdělávat prima a sekunda a v týdnu sudém od 7. 12. 2020 do 11. 12. 2020 nastupují třídy tercie a kvarta.

Třídy, které v daném týdnu nemají prezenční výuku, se vzdělávají distanční formou dle upraveného rozvrhu.

Přípravné kurzy na přijímací zkoušky pro školní rok 2021/2022

Přípravné kurzy na přijímací zkoušky pro školní rok 2021/2022

I v letošním školním roce připravujeme pro uchazeče z 5. a 9. tříd, kteří si podají přihlášku ke studiu na naše gymnázium, přípravné kurzy na přijímací zkoušky.

Pražský studentský summit v době koronavirové

Pražský studentský summit v době koronavirové

Po dlouhé době na školních webových stránkách s radostí publikuji článek s výrazně odlišnou tematikou od předchozích sdělení školy v letošním roce: Rozběhl se projekt Pražský studentský summit – jak jinak než v online prostředí. Jedná se o celoroční projekt pro studenty středních a vysokých škol, kdy se v aktuálních globálních tématech simuluje činnost mezinárodních organizací – OSN, EU, NATO. Týmy studentů SŠ pracují v režimu OSN. A kdo z našich studentů prošel sítem výběrového řízení a svou úvodní esejí přesvědčil o svých kvalitách? Za 4.A vybojovala účast Míša Janecká v doprovodu dvou gentlemanů z oktávy – Daniela Dobra a Matěje Martiníka. A jaké jsou jejich dojmy z prvního setkání?

Třídní rodičovské schůzky

Třídní rodičovské schůzky

Vážení rodiče, dne 12. 11. 2020 se měly uskutečnit třídní rodičovské schůzky, ale kvůli stávající epidemiologické situaci a zavření škol se bohužel konat nemohou.

Z tohoto důvodu jsme pro vás na tento den připravili od 15:30 do 17:00 hodin online konzultace s jednotlivými vyučujícími prostřednictvím MS Teams. Učitelé vašich dětí budou připraveni se s vámi setkat alespoň virtuálně a odpovědět na vaše dotazy.

Další aktuality

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum