Jak hlasovali Italové?

Autor: Šárka ChalupníkováPublikováno: 16. dubna 2018Zobrazeno: 2284×Zařazení článku: Sv, aktuality
Jak hlasovali Italové?
Jak hlasovali Italové?

Proč by nás mělo zajímat, jak hlasovali Italové? A o čem?

Tak na tyto otázky dostali odpověď všichni studenti vyššího gymnázia, kteří si ve čtvrtek 12. 4. 2018 přišli vyslechnout prezentaci italských delegátů Pražského studentského summitu, studentů maturitních ročníků - Terezy Pulgretové, Barbory Kubešové a Pavla Kováře.

V pěti víkendových pražských setkáních tito tři makali na svých rétorických a argumentačních technikách, učili se prosazovat a obhajovat své postoje a názory a připravovali se odborně na zadanou problematiku. Při tom museli vycházet z oficiálních postojů zastupujícího státu, tzn. oficiálních stanovisek Italské republiky. Všechna jejich práce směřovala k závěrečné konferenci, na které celé 3 dny probíhala jednání a boje (argumentační) o prosazení rezolucí v jednotlivých výborech podle přesně daných jednacích řádů. Terezka se prala v ENEA za lepší životní prostředí, Barča se snažila v ECOSOCu udržet urbanizaci a Pavel v UNESCO kopal za čistý sport.

Kromě dobře vykonané politické práce je samozřejmě čekala i trocha zábavy a benefity vyplývající z práce politika a diplomata, ale to už je jiný článek.

Touto cestou bych chtěla všem třem poděkovat, že ve svém volném čase (u maturantů velmi vzácný artikl) tak dobře reprezentovali naše gymnázium (nebo Itálii? :-) ), a věřím, že na základě jejich vynikající prezentace budeme mít i v příštím roce zastoupení na této celorepublikové akci.

Moc děkuji a přeji italské delegaci, ať se jim v dalším studentském i osobním životě daří prosazovat všechny dobré rezoluce.

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum