Klub moderních učitelů

Hlavním smyslem existence Klubu moderních učitelů na Gymnáziu Aloise Jiráska v Litomyšli je vytvořit přátelské prostředí pro vzájemné sebevzdělávání a obohacování učitelů v Pardubickém kraji nejen v oblasti jejich IT znalostí a dovedností. Jedná se o novou aktivitu našeho gymnázia, která spadá pod program Microsoft Partneři ve vzdělávání.

Cílem klubu je především prezentovat možnosti využití moderních informačních technologií za účelem zkvalitnění a zefektivnění výuky i dalších činností učitele. Nejedná se však o klasické školení, ale spíše o vzájemnou výměnu šikovných nápadů, vlastních postřehů a praktických zkušeností jednotlivých účastníků klubu. Každý člen může přijít se svými náměty, inovativními myšlenkami, ale i vlastními potřebami a aktuálními problémy, se kterými se ve své učitelské praxi potýká. Důraz je kladen na otevřené přátelské prostředí klubu a vzájemné obohacení všech zúčastněných členů.

Díky podpoře společnosti Microsoft a dalších partnerů projektu je možné se v rámci klubu seznamovat také s moderními technickými prostředky, které zatím nejsou ve školách běžně využívány.

V průběhu školního roku 2011/2012 jsme uskutečnili pět setkání klubu na různá aktuální témata. Ve školním roce 2012/2013 s touto aktivitou pokračujeme a plánujeme dalších pět setkání.

Termíny a témata setkání ve školním roce 2012/2013.

Klub zůstává nadále otevřený pro všechny inovativní učitele z Pardubického kraje. Pokud máte zájem se k nám připojit, napište na smolik@glit.cz

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum