Předmětová komise matematiky, fyziky a informatiky

Základní informace

Předmětová komise matematiky, fyziky a informatiky garantuje výuku těchto předmětů, přičemž připravuje naše studenty na vysoké školy přírodovědného a technického zaměření prostřednictvím seminářů z těchto předmětů, které si studenti volí v posledních dvou letech studia.

Na nižším stupni gymnázia se snažíme žáky hlavně neodradit od studia přírodních věd (např. výuka fyziky vychází z demonstračních a frontálních pokusů), na vyšším gymnáziu jsou pak znalosti prohlubovány a doplňovány nezbytným matematickým popisem (přestože ve fyzice se stále vychází z výsledků prováděných experimentů).

Dále má předmětová komise pod patronací fyzikální kabinet a laboratoř, dvě počítačové učebny a 18 tabletů, které tvoří přenosnou učebnu pro použití ve výuce.

Další aktivity

Poslední články

Studijní stáž Francie, AMAVET

Studijní stáž Francie, AMAVET

27. 5. – 1. 6. 2018

Den lékařským fyzikem

Den lékařským fyzikem

Ve středu 30. května se vybraní studenti sexty zúčastnili akce pořádané Fakultou jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze. Tento projekt vznikl za účelem seznámení studentů středních škol se studijním oborem, který se nejen rychle rozvíjí, ale i zachraňuje lidské životy. Během tohoto dne studenti dostali možnost si sami vyzkoušet, co obnáší práce lékařského fyzika a jaké je jeho uplatnění v nemocnicích.

Matematický klokan 2018

Matematický klokan 2018

V pondělí 19. března 2018 proběhl další ročník mezinárodní soutěže Matematický klokan. Z naší školy soutěžilo celkem 254 žáků, a to ve čtyřech kategoriích.

Další články

 • Lanškrounské okresní kolo Vědy a techniky 2018 (Martina Kunderová, 14. února 2018)
 • Úspěch v soutěži Bobřík informatiky (Jakub Šmolík, 2. února 2018)
 • Jindřich Lněnička Mladým talentem Pardubického kraje (Jan Šlégr, Ph.D., 11. prosince 2017)
 • Setkání s matematikou (Vlasta Šorfová, 6. prosince 2017)
 • Exkurze septimy a 3. ročníku – Škoda Auto Mladá Boleslav (Martina Kunderová, 10. listopadu 2017)
 • Exkurze 1.A a kvinty: Planetárium a vodní elektrárna Hučák (Renata Stříteská, 5. listopadu 2017)
 • 2. místo pro Jindru Lněničku na mezinárodní vědeckotechnické soutěži v Číně (Martina Kunderová, 14. září 2017)
 •  
   
   
  Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
  Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum