Předmětová komise matematiky, fyziky a informatiky

Základní informace

Předmětová komise matematiky, fyziky a informatiky garantuje výuku těchto předmětů, přičemž připravuje naše studenty na vysoké školy přírodovědného a technického zaměření prostřednictvím seminářů z těchto předmětů, které si studenti volí v posledních dvou letech studia.

Na nižším stupni gymnázia se snažíme žáky hlavně neodradit od studia přírodních věd (např. výuka fyziky vychází z demonstračních a frontálních pokusů), na vyšším gymnáziu jsou pak znalosti prohlubovány a doplňovány nezbytným matematickým popisem (přestože ve fyzice se stále vychází z výsledků prováděných experimentů).

Dále má předmětová komise pod patronací fyzikální kabinet a laboratoř, dvě počítačové učebny a 18 tabletů, které tvoří přenosnou učebnu pro použití ve výuce.

Další aktivity

Poslední články

Matematický klokan 2018

Matematický klokan 2018

V pondělí 19. března 2018 proběhl další ročník mezinárodní soutěže Matematický klokan. Z naší školy soutěžilo celkem 254 žáků, a to ve čtyřech kategoriích.

Lanškrounské okresní kolo Vědy a techniky 2018

Lanškrounské okresní kolo Vědy a techniky 2018

Na konci ledna 2018 proběhla na našem gymnáziu školní kola Vědy a techniky a SOČ. Zúčastnilo se jich 78 projektů ve dvou kategoriích Junior a Středoškolák. Do okresního kola se nominovalo 26 projektů v kategorii Junior a 16 projektů v kategorii Středoškolák. Je velká škoda, že z důvodu vysoké nemocnosti se nakonec nemohlo okresní kola zúčastnit 7 projektů.

Úspěch v soutěži Bobřík informatiky

Úspěch v soutěži Bobřík informatiky

Internetové soutěže Bobřík informatiky se naše škola účastní tradičně již od prvního ročníku a nejinak tomu bylo i v tomto školním roce. Národního kola se letos účastnili sice pouze vybraní žáci z vyššího stupně gymnázia, dosáhli však pěkných výsledků, a především si procvičili své mozkové závity při řešení zajímavých úloh z oblasti informatiky, digitální gramotnosti, řešení problémů a algoritmizace.

Další články

 • Jindřich Lněnička Mladým talentem Pardubického kraje (Jan Šlégr, Ph.D., 11. prosince 2017)
 • Setkání s matematikou (Vlasta Šorfová, 6. prosince 2017)
 • Exkurze septimy a 3. ročníku – Škoda Auto Mladá Boleslav (Martina Kunderová, 10. listopadu 2017)
 • Exkurze 1.A a kvinty: Planetárium a vodní elektrárna Hučák (Renata Stříteská, 5. listopadu 2017)
 • 2. místo pro Jindru Lněničku na mezinárodní vědeckotechnické soutěži v Číně (Martina Kunderová, 14. září 2017)
 • Exkurze do UHK (Martina Kunderová, 29. června 2017)
 • Oblastní kolo Matematické olympiády Z9 (Marie Könyüová, 7. dubna 2017)
 •  
   
   
  Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
  Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum