Předmětová komise matematiky, fyziky a informatiky

Základní informace

Předmětová komise matematiky, fyziky a informatiky garantuje výuku těchto předmětů, přičemž připravuje naše studenty na vysoké školy přírodovědného a technického zaměření prostřednictvím seminářů z těchto předmětů, které si studenti volí v posledních dvou letech studia.

Na nižším stupni gymnázia se snažíme žáky hlavně neodradit od studia přírodních věd (např. výuka fyziky vychází z demonstračních a frontálních pokusů), na vyšším gymnáziu jsou pak znalosti prohlubovány a doplňovány nezbytným matematickým popisem (přestože ve fyzice se stále vychází z výsledků prováděných experimentů).

Dále má předmětová komise pod patronací fyzikální kabinet a laboratoř, dvě počítačové učebny a 18 tabletů, které tvoří přenosnou učebnu pro použití ve výuce.

Další aktivity

Poslední články

Okresní kolo soutěže AMAVET

Okresní kolo soutěže AMAVET

V pátek 15. února proběhlo v tělocvičně SOŠ a SOU Lanškroun okresní kolo 12. ročníku Festivalu vědy a techniky pro mládež v Pardubickém kraji.

MOS certifikace na naší škole

MOS certifikace na naší škole

Poslední vyučovací den v roce 2018 zahájili dva odvážní žáci sexty zkouškou Microsoft Office Specialist. Využili tak aktuální možnosti složit zkoušku přímo na naší škole a za zvýhodněných podmínek.

Exkurze do Mladé Boleslavi

Exkurze do Mladé Boleslavi

V úterý 6. listopadu se těsně před osmou hodinou vydali žáci septimy a třetího ročníku, taktéž i odborný a pedagogický dozor ve složení Jan Šlégr a Leontýna Břízová směrem na Mladou Boleslav, aby zde zhlédli místa spojená se značkou Škoda, respektive s tamější výrobou automobilů. Cesta proběhla na poměry českých silnic relativně klidně a my jsme tak získali ještě další hodinu a půl času, který jsme vzápětí využili jako pauzu na oběd.

Další články

 • Contipro - Dolní Dobrouč (Renata Stříteská, 25. října 2018)
 • Studijní stáž Francie, AMAVET (Renata Stříteská, 22. června 2018)
 • Den lékařským fyzikem (Martina Kunderová, 8. června 2018)
 • Matematický klokan 2018 (Vlasta Šorfová, 3. dubna 2018)
 • Lanškrounské okresní kolo Vědy a techniky 2018 (Martina Kunderová, 14. února 2018)
 • Úspěch v soutěži Bobřík informatiky (Jakub Šmolík, 2. února 2018)
 • Jindřich Lněnička Mladým talentem Pardubického kraje (Jan Šlégr, Ph.D., 11. prosince 2017)
 •  
   
   
  Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
  Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum