Předmětová komise matematiky, fyziky a informatiky

Základní informace

Předmětová komise matematiky, fyziky a informatiky garantuje výuku těchto předmětů, přičemž připravuje naše studenty na vysoké školy přírodovědného a technického zaměření prostřednictvím seminářů z těchto předmětů, které si studenti volí v posledních dvou letech studia.

Na nižším stupni gymnázia se snažíme žáky hlavně neodradit od studia přírodních věd (např. výuka fyziky vychází z demonstračních a frontálních pokusů), na vyšším gymnáziu jsou pak znalosti prohlubovány a doplňovány nezbytným matematickým popisem (přestože ve fyzice se stále vychází z výsledků prováděných experimentů).

Dále má předmětová komise pod patronací fyzikální kabinet a laboratoř, dvě počítačové učebny a 18 tabletů, které tvoří přenosnou učebnu pro použití ve výuce.

Další aktivity

Poslední články

Den lékařským fyzikem

Den lékařským fyzikem

Ve středu 30. května se vybraní studenti sexty zúčastnili akce pořádané Fakultou jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze. Tento projekt vznikl za účelem seznámení studentů středních škol se studijním oborem, který se nejen rychle rozvíjí, ale i zachraňuje lidské životy. Během tohoto dne studenti dostali možnost si sami vyzkoušet, co obnáší práce lékařského fyzika a jaké je jeho uplatnění v nemocnicích.

Matematický klokan 2018

Matematický klokan 2018

V pondělí 19. března 2018 proběhl další ročník mezinárodní soutěže Matematický klokan. Z naší školy soutěžilo celkem 254 žáků, a to ve čtyřech kategoriích.

Lanškrounské okresní kolo Vědy a techniky 2018

Lanškrounské okresní kolo Vědy a techniky 2018

Na konci ledna 2018 proběhla na našem gymnáziu školní kola Vědy a techniky a SOČ. Zúčastnilo se jich 78 projektů ve dvou kategoriích Junior a Středoškolák. Do okresního kola se nominovalo 26 projektů v kategorii Junior a 16 projektů v kategorii Středoškolák. Je velká škoda, že z důvodu vysoké nemocnosti se nakonec nemohlo okresní kola zúčastnit 7 projektů.

Další články

 • Úspěch v soutěži Bobřík informatiky (Jakub Šmolík, 2. února 2018)
 • Jindřich Lněnička Mladým talentem Pardubického kraje (Jan Šlégr, Ph.D., 11. prosince 2017)
 • Setkání s matematikou (Vlasta Šorfová, 6. prosince 2017)
 • Exkurze septimy a 3. ročníku – Škoda Auto Mladá Boleslav (Martina Kunderová, 10. listopadu 2017)
 • Exkurze 1.A a kvinty: Planetárium a vodní elektrárna Hučák (Renata Stříteská, 5. listopadu 2017)
 • 2. místo pro Jindru Lněničku na mezinárodní vědeckotechnické soutěži v Číně (Martina Kunderová, 14. září 2017)
 • Exkurze do UHK (Martina Kunderová, 29. června 2017)
 •  
   
   
  Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
  Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum