Předmětová komise společenských věd

Základní informace

Poslední články

Jeden svět na školách

Jeden svět na školách

Stejně jako v předchozích letech, i tento školní rok jsme se zúčastnili projekce dokumentárních filmů s lidskoprávní tematikou Jeden svět pořádané organizací Člověk v tísni.

Europoslanec na gymnáziu

Europoslanec na gymnáziu

Středa 12. 4. 2017 patřila setkání studentů třetích ročníků s europoslancem za stranu Svobodní Petrem Machem. V zajímavém povídání se studenti dozvěděli, jak probíhá hlasování v Evropském parlamentu, jaká témata se aktuálně řeší, ale probraly se i logistické a organizační záležitosti spojené s fungováním tohoto administrativního kolosu. Zajímavé bylo i povídání o fungování ekonomiky (pan Mach je vystudovaný ekonom - liberál) a spolupráci pana Macha s bývalým prezidentem Václavem Klausem.

Maraton psaní dopisů na GAJ

Maraton psaní dopisů na GAJ

Přijďte ve čtvrtek 15. 12. 2016 od 8.00 do 15.00 hod. podpořit „Maraton psaní dopisů“, akci pořádanou Amnesty International, kterou na naší škole organizuje 6.P. Máte možnost zapojit se do největší celosvětové kampaně na podporu nespravedlivě vězněných, mučených, pronásledovaných nebo utlačovaných. Cílem je společně ručně napsat a poslat co nejvíc dopisů s výzvami vládám či úřadům příslušných zemí a upozornit tak na porušování práv konkrétních lidí.

Další články

 • Prima v České Třebové (Blanka Gregarová, 9. listopadu 2016)
 • Sextáni v Praze (Šárka Chalupníková, 4. října 2016)
 • Studentské volby (Ivana Hynková, 3. října 2016)
 • Jeden svět na školách 2016 (Šárka Chalupníková, 3. června 2016)
 • Olympiáda lidských práv (Šárka Chalupníková, 31. května 2016)
 • EXKURZE PS, ČNB A DŮM U ČERNÉ MATKY BOŽÍ (Šárka Chalupníková, 12. května 2016)
 • Třeťáci ve velkoměstě (Šárka Chalupníková, 12. května 2016)
 •  
   
   
  Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
  Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum