Předmětová komise zeměpisu

Základní informace

Naše cíle: Získávat studenty pro studium přírodovědných předmětů a dobře je připravit pro úspěšné absolvování přijímacích zkoušek na různé typy VŠ. Naučit je využívat znalostí z oboru, umět si poradit a orientovat se v dnešním multikulturním světě, a to z pohledu fyzickogeografického, sociálního, ekonomického i regionálního, a aplikovat svoje zkušenosti, dovednosti i vědomosti do běžného života.

Naše další aktivity

 1. Každoročně zařazujeme pro jednotlivé ročníky jednodenní exkurze po ČR. Ve spolupráci s jinými předměty volíme různé destinace a zajímavá místa (např. s biologií – Moravský kras, s fyzikou – planetárium v Hradci Králové a elektrárna Hučák v HK, Dlouhé stráně atd.).
 2. Pro studenty druhých ročníků a sexty organizujeme vícedenní exkurzi po oblastech českých (např. České Švýcarsko, Pálava, Adršpašsko-teplické skály).
 3. Pro zájemce každoročně organizuje nebo zprostředkováváme 2 dvoudenní exkurze do nedalekého zahraničí (např. Osvětim, Budapešť, Norimberk) a jednu vícedenní do vzdálenějších míst (např. rafting ve Slovinsku, zájezd do CERNu a do Alp ve Švýcarsku, Anglie).
 4. Olympiády - studenti školy mají možnost se účastnit olympiád. Získání diplomu úspěšného řešitele v krajském kole může napomoci k přijetí na VŠ.
 5. SOČ - je jednou z dalších soutěží, které se mohou naši studenti zúčastnit. V roce 2016 jsme zaznamenali 4. místo na celorepublikové úrovni v našem oboru.
 6. Přírodovědný klokan - každým rokem se účastníme této soutěže. V Pardubickém kraji naši studenti obsadili v některých kategoriích nejvyšší příčky.
 7. Každoročně organizujeme besedy a přednášky, dlouhodobě spolupracujeme s manželi Motani (Namibie, Chile, Mexiko, Thajsko ad.) a s Tomášem Kubešem (Balkán, Střední Asie, Rusko, Kongo).

Poslední články

Exkurze 1.A a kvinty: Planetárium a vodní elektrárna Hučák

Exkurze 1.A a kvinty: Planetárium a vodní elektrárna Hučák

V úterý 24. října 2017 se třídy 1.A a 5.P zúčastnily exkurze ve vodní elektrárně „Hučák“ a v hradeckém planetáriu.

Adventní Lužice – připravovaný zájezd

Adventní Lužice – připravovaný zájezd

Jako letošní předvánoční zájezd připravujeme dvoudenní zájezd od Horní Lužice a blízkého okolí. Vizte přiložený leták.

Zeměpisná exkurze Pálava

Zeměpisná exkurze Pálava

V pondělí 25. září 2017 se naše třída 7.P vydala na školní výlet. Tentokrát jsme zamířili na jih, a sice na Pálavu. Září není tradiční doba pro třídní výlety, ale konec minulého školního roku byl velmi hektický, a tak jsme se rozhodli pro podzimní čas. A přestože zářijové počasí nebylo úplně příznivé, zrovna na náš výlet jsme chytili jedny z nejteplejších a sluncem nejprozářenějších dní posledních týdnů.

Další články

 • Podzimní Podunají (Ludmila Marešová Kesselgruberová, Ph.D., 18. září 2017)
 • Nejen za Nikolou Šuhajem (Ludmila Marešová Kesselgruberová, Ph.D., 6. září 2017)
 • Vánoční Německo (Petr Hanus, 9. listopadu 2016)
 • Připravujeme zahraniční zájezdy (Petr Hanus, 15. dubna 2016)
 • Putování Pálavou – septimáni na zeměpisné exkurzi (Marie Dřímalová, 30. září 2015)
 • Slovinsko 2015 (Šárka Chalupníková, 18. listopadu 2014)
 • Sexta výletuje… (Ivana Pulgretová, 23. června 2014)
 •  
   
   
  Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
  Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum