Miroslav Harant nominován na Českou hlavičku

Autor: Ludmila Marešová Kesselgruberová, Ph.D.Publikováno: 22. června 2020Zobrazeno: 161×Zařazení článku: aktuality, ocenění, soutěže
Gymnázium Litomyšl

Konstatování, že druhé pololetí školního roku 2019/20 bylo zvláštní, je nošením sov do Athén. Naštěstí řada věcí běžela i ve ztížených podmínkách. Proběhlo tedy i krajské a následně celostátní kolo soutěže SOČ (Studentská odborná činnost). Účast studentů naší školy byla tentokrát – z naznačených důvodů – kvantitativně slabší, ale i tak lze konstatovat zisk nějakých vavřínů.

Za humanitní obory se krajského kola zúčastnila Kateřina Škeříková ze 3.A, umístila se na 3. místě. Septimán Miroslav Harant svou kategorii na krajské úrovni vyhrál, v celostátním kole byl 2.! Tento mimořádný úspěch ještě posiluje jeho nominace do soutěže České hlavičky a další ceny, které Mirek sklidil (Cena MŠMT, cena CZ.NIC).

Ve své práci se Miroslav Harant zabýval rozborem dezinformačních řetězových e-mailů a hoaxů cílených na seniory. Odvedl dobrou práci jak metodologicky, tak věcně a rovněž stylisticky, což ostatně potvrzuje jeho umístění. Zjistění, ke kterým se dopracoval, zamýšlí v budoucnu prezentovat, aby seniorské skupině pomohl s orientací v dané látce. Ještě jednou a opět s velkou radostí Mirkovi gratuluji!