Nadaní matematici uspěli i v online prostředí

Autor: Lucie KrejzováPublikováno: 14. května 2021Zobrazeno: 2560×Zařazení článku: M-F-Ivt, aktuality, soutěže
Gymnázium Litomyšl
Gymnázium Litomyšl

Žáci primy, sekundy a tercie reprezentovali naši školu v matematické olympiádě a jejich výkony byly obdivuhodné.

Všichni žáci se probojovali do okresního kola a neodradilo je ani online prostředí, ve kterém museli matematickou olympiádu absolvovat. Velmi oceňujeme, že se zapojují do soutěží i za této nestandardní situace. Žáci si museli nainstalovat speciální program, aby se mohli do soutěže zapojit, s technickými obtížemi si ale poradili velmi dobře. Potom již mohli prokázat své matematické nadání a zabojovat v okresním kole matematické olympiády.

A reprezentovali naši školu velmi úspěšně!

V nejmladší kategorii žáků šestých tříd a primy obsadil Pavel Vacek stupínek vítězů, a to 3. místo. Elen Klusáčková byla hned v závěsu za ním na 4. místě a Filip Kovář se stal úspěšným řešitelem.

V kategorii sedmých tříd a sekundy získal pomyslnou zlatou medaili Jakub Kvapil (1. místo). Velmi pěkně se umístil i Matěj Pokorný, který obsadil 5. příčku.

I v kategorii osmých tříd a tercie získala naše škola zlato díky umístění Jana Holuba (1. místo).

 

Všem úspěšným matematikům velmi gratulujeme a vážíme si toho, že reprezentují naši školu nejen v matematické olympiádě, ale i jiných soutěžích.

Ludmila Kynclová, Lucie Krejzová

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum