Nehodou to začíná

Autor: Šárka ChalupníkováPublikováno: 29. března 2021Zobrazeno: 129×Zařazení článku: aktuality
Nehodou to začíná
Nehodou to začíná

Dne 9. března 2021 se ročníky 2.A, 3.A a jejich paralelní třídy účastnily webináře preventivního programu „Nehodou to začíná“. Jedná se o interaktivní, preventivně vzdělávací program, který je velmi dobře zpracovaný, i přes online prostředí. Jeho cílem je snižovat rizikové faktory v chování mladých účastníků silničního provozu. Zaměřují se na důraz vlastní odpovědnosti, dodržování pravidel silničního provozu a seznamování s častými příčinami pochybení a následky, které tato pochybení nesou.

Webinář byl velice zajímavý a byl směřován na skutečně důležité věci. Sami jsme se mohli zapojit do různého tipování a klást otázky, které nás zajímaly. Mě například velmi oslovily modelové situace, které jsou převzaté z reálných nehod, což nás upozornilo na rizikové momenty – kdy dávat opravdu pozor, ať už jsme řidičem, cyklistou nebo chodcem. Dalším takovým bodem tohoto webináře bylo upozornění na to, co za volant opravdu nepatří, což ve své podstatě nemusí být jen zakázané látky, ale i obyčejná nepozornost, jako je manipulace s mobilním telefonem nebo rádiem v autě. I tyto běžné úkony můžou mít fatální následky. Dozvěděli jsme se nejen, jak bychom se měli zachovat při autonehodě nebo jiné život ohrožující situaci, ale především, jak se do podobných potíží vlastním přičiněním vůbec nedostat.

Skokanová Simona, 3.A

 

Nehodou to začíná je interaktivní preventivně edukační pořad pro studenty ve věku 15-20 let. Je určen všem začínajícím i budoucím řidičům motorových vozidel.

Účelem Nehodou to začíná je snižování rizikových faktorů v chování účastníků silničního provozu s důrazem na slušné chování a vlastní odpovědnost, dodržování pravidel silničního provozu, seznamování s riziky v případě jejich pochybení, riziky s užíváním návykových látek a poskytování účinné první pomoci při autonehodě.

Webinářem v online prostředí provázeli:

PhDr. Ivan Douda (prevence drog)

Ing. Ondřej Rechner a Martin Bednář, DiS. (dopravní nehody)

Mgr. Lukáš Tajčman a Bc. Alan Mejstřík (první pomoc)

Jiří Doležal (moderátor)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum