Přehled akcí: školní rok 2016/17

 

Termín

Akce

Účastní se

 
1.9.
(Čt)
 

 

Zahájení školního roku

 

 
7.9.
(St)
 

 

Adaptační kurz Borová

Marešová Ludmila, Novotná Eva, Pulgretová Ivana, Šaldová Pavla

 
8.9.
(Čt)
 

 

Adaptační kurz Borová

Marešová Ludmila, Novotná Eva, Pulgretová Ivana, Šaldová Pavla

 

literárně-hist. exkurze Praha

Burešová Marie, Klusoňová Anna

 
9.9.
(Pá)
 

 

Adaptační kurz Borová

Marešová Ludmila, Novotná Eva, Pulgretová Ivana, Šaldová Pavla

 
10.9.
(So)
 

 

Den kulturních památek od 9:00 do 17:00 hodin

 

 
14.9.
(St)
 

 

Zeměpisná exkurze - Krakow a Osvětim

Hanus Petr, Marešová Ludmila, Šaldová Pavla

 
15.9.
(Čt)
 

 

Adaptační kurz 5P

Stuchlá Aneta, Vanclová Ivana

 

Zeměpisná exkurze - Krakow a Osvětim

Hanus Petr, Marešová Ludmila, Šaldová Pavla

 
16.9.
(Pá)
 

10:45-12:15

Carlo Goldoni: Treperendy
Mladá Smetanova Litomyšl - představení commedie dell'arte - Divadelní klub mladých Česká Lípa

1.A, 2.A, 4.P, 5.P, 6.P
Pulgretová Ivana

 
19.9.
(Po)
 

 

Studijní výměnný pobyt z německého Gymnasia Landau

 

 
20.9.
(Út)
 

13:00-15:00

Pétanque

 

 

Studijní výměnný pobyt z německého Gymnasia Landau

 

 
21.9.
(St)
 

 

Společenskovědní exkurze
Žezlo a koruna - výstava

6.P
Chalupníková Šárka, Vanclová Ivana

 

Studijní výměnný pobyt z německého Gymnasia Landau

 

 
22.9.
(Čt)
 

 

Studijní výměnný pobyt z německého Gymnasia Landau

 

 

Exkurze botanická zahrada, Kuks

3.A(Chs), 7.P(Chs)
Jaklová Petra, Kunderová Martina

 
23.9.
(Pá)
 

 

Studijní výměnný pobyt z německého Gymnasia Landau

 

 
24.9.
(So)
 

 

Studijní výměnný pobyt z německého Gymnasia Landau

 

 
25.9.
(Ne)
 

 

Studijní výměnný pobyt z německého Gymnasia Landau

 

 
26.9.
(Po)
 

9:55-16:50

Sexuální výchova - přednáška
Přednáška pro OV a ZSV

1.A, 1.P, 5.P
Gregarová Blanka, Jetmar Filip

 
27.9.
(Út)
 

 

Exkurze - elektrárna Dlouhé Stráně

3.P, 4.P
Jaklová Petra, Štarman Karel, Dočkalová Iva

 

Dentální hygiena - Martina Kunderová mladší

1.A, 1.P, 2.P

 
28.9.
(St)
 

 

Státní svátek - Den české státnosti

 

 
29.9.
(Čt)
 

 

Ředitelské volno

 

 
30.9.
(Pá)
 

 

Ředitelské volno

 

 
5.10.
(St)
 

 

Exkurze hvězdárna a elektrárna Hradec Králové

1.A, 5.P
Pulgretová Ivana, Vanclová Ivana, Dočkalová Iva

 
6.10.
(Čt)
 

 

Matematicko-výtvarná exkurze - Praha

3.P
Adolfová Tereza, Klusoňová Anna

 
11.10.
(Út)
 

 

Rekonstrukce litomyšlského monstrprocesu "Stříteský a spol."

 

 
13.10.
(Čt)
 

 

Přednáška Petra Koláře v rámci projektu Týden Paměti národa v Litomyšli

3.A, 4.A, 7.P, 8.P

 
19.10.
(St)
 

12:00-14:00

Školní plavecká liga 1P-4P

 

 
20.10.
(Čt)
 

 

"Pohledy do nebe" přednáška RNDr. Jiřího Grygara, CSc.
Přednáška se bude konat od 16:00 hodin v aule gymnázia. Vstup zdarma

 

 

Exkurze - Městské muzeum Česká Třebová , Kozlov u České Třebové.

1.P
Gregarová Blanka, Novotná Eva

 

Zeměpisná beseda - Motani - Brazílie

2.A, 2.P, 3.A, 3.P, 5.P, 6.P, 7.P

 
26.10.
(St)
 

 

Podzimní prázdniny

 

 
27.10.
(Čt)
 

 

Podzimní prázdniny

 

 
28.10.
(Pá)
 

 

Státní svátek - Den vzniku samostatného Československého státu

 

 
1.11.
(Út)
 

 

Exkurze - Škoda Mladá Boleslav

3.A, 7.P
Kunderová Martina, Šmolík Jakub, Dočkalová Iva

 
8.11.
(Út)
 

19:00-21:30

Podzimní koncert Gymnázia A. Jiráska
- houslový recitál Josefa Špačka, koncertního mistra České filharmonie (Zámecká jízdárna)

 

 
10.11.
(Čt)
 

11:45-13:25

Projektový den pro žáky nižšího gymnázia

1.P, 2.P, 3.P, 4.P

 
15.11.
(Út)
 

 

Pedagogická rada

 

 

Hudebně-divadelní autorský projekt studentů SPŠ Litomyšl - "Honzíkova cesta aneb možná přijde i...

1.A, 4.P, 5.P

 
16.11.
(St)
 

11:45-13:25

přednáška - Sekty a světová náboženství

4.P
Dočkalová Iva

 

Třídní schůzky a schůzka zástupců OPS

 

 
17.11.
(Čt)
 

 

Státní svátek - Den boje za svobodu a demokracii

 

 
18.11.
(Pá)
 

 

Ředitelské volno

 

 
24.11.
(Čt)
 

 

Literární exkurze
Literární exkurze 8.P - Židovské Město(M. Dřímalová, I. Pulgretová

Adolfová Tereza

 
25.11.
(Pá)
 

 

Den otevřených dveří

 

 
26.11.
(So)
 

 

Charitativní den

 

 
29.11.
(Út)
 

 

Exkurze Microsoft Praha

Jaklová Petra, Šmolík Jakub

 
2.12.
(Pá)
 

11:30-13:30

Divadelní představení v anglickém jazyce

1.A, 2.A, 3.A, 5.P, 6.P, 7.P

 

Čerti

 

 
6.12.
(Út)
 

14:00-23:45

divadelní představení
Divadlo Pod Palmovkou - Králova řeč

2.A
Adolfová Tereza, Burešová Marie

 
12.12.
(Po)
 

 

Vánoční Německo - Rothenburg ob der Tauber, Dinkelsbuhl, Norimberk

Dvořáková Helena, Hanus Petr, Hynková Ivana

 
13.12.
(Út)
 

 

Vánoční Německo - Rothenburg ob der Tauber, Dinkelsbuhl, Norimberk

Dvořáková Helena, Hanus Petr, Hynková Ivana

 
14.12.
(St)
 

 

Adventní radovánky

 

 
15.12.
(Čt)
 

 

Maraton psaní dopisů
podpisová akce Amnesty International

6.P

 
19.12.
(Po)
 

 

Mary Poppins
muzikál - Městské divadlo Brno

1.P, 2.P, 3.P
Adolfová Tereza, Dřímalová Marie, Pulgretová Ivana

 
22.12.
(Čt)
 

 

Ředitelské volno

 

 
27.12.
(Út)
 

 

Vánoční prázdniny

 

 
28.12.
(St)
 

 

Vánoční prázdniny

 

 
29.12.
(Čt)
 

 

Vánoční prázdniny

 

 
30.12.
(Pá)
 

 

Vánoční prázdniny

 

 
2.1.
(Po)
 

 

Vánoční prázdniny

 

 
3.1.
(Út)
 

 

Zahájení vyučování v roce 2017

 

 
5.1.
(Čt)
 

7:55- 9:35

Přednáška prof. RNDr. Josefa Hynka, Ph.D.,MBA - "Jak si vybrat vysokou školu"

4.A, 8.P

 

Výtvarkářská exkurze - Praha
Dům U Černé Matky Boží, Neviditelná výstava

Adolfová Tereza, Pulgretová Ivana
Bečičková L. (1.A), Benešová B. (5.P), Benešová T. (3.P), Blažková V. (1.A), Coufalová L. (5.P), Dobr D. (4.P), Hynková M. (1.A), Jireček M. (1.A), Kovářová K. (1.A), Lisová J. (2.A), Lněnička J. (3.P), Lněničková D. (2.A), Mikulecká J. (1.A), Piknová C. (5.P), Pulgretová J. (7.P), Simon M. (5.P), Sodomová K. (5.P), Šplíchal F. (1.A), Štarmanová G. (1.A), Tivodarová N. (3.P), Vodehnalová Z. (2.A)

 
8.1.
(Ne)
 

 

Lyžařský kurz

1.A, 5.P
Jaklová Petra, Pulgretová Ivana, Stuchlá Aneta, Štarman Karel, Vanclová Ivana

 
9.1.
(Po)
 

 

Lyžařský kurz

1.A, 5.P
Jaklová Petra, Pulgretová Ivana, Stuchlá Aneta, Štarman Karel, Vanclová Ivana

 
10.1.
(Út)
 

 

Lyžařský kurz

1.A, 5.P
Jaklová Petra, Pulgretová Ivana, Stuchlá Aneta, Štarman Karel, Vanclová Ivana

 
11.1.
(St)
 

 

Lyžařský kurz

1.A, 5.P
Jaklová Petra, Pulgretová Ivana, Stuchlá Aneta, Štarman Karel, Vanclová Ivana

 
12.1.
(Čt)
 

 

Lyžařský kurz

1.A, 5.P
Jaklová Petra, Pulgretová Ivana, Stuchlá Aneta, Štarman Karel, Vanclová Ivana

 
13.1.
(Pá)
 

 

Ples gymnázia

 

 

Lyžařský kurz

1.A, 5.P
Jaklová Petra, Pulgretová Ivana, Stuchlá Aneta, Štarman Karel, Vanclová Ivana

 
19.1.
(Čt)
 

 

Rudolfínum - Česká filharmonie
- edukační program Hudba a politika, žáci - výběr ze tříd 1.A,2.A, 5.P, 6.P, 7.P 3.A

Dřímalová Marie, Pulgretová Ivana

 
26.1.
(Čt)
 

11:45-13:25

Poruchy příjmu potravy

2.P
Dočkalová Iva

 

Pedagogická rada

 

 
27.1.
(Pá)
 

9:55-11:35

Kyberšikana

1.P
Dočkalová Iva

11:45-13:25

Recitační soutěž - školní kolo

2.P
Adolfová Tereza, Dřímalová Marie, Pulgretová Ivana

 

Školní kolo Vědy a techniky

Jaklová Petra, Kunderová Martina

 
31.1.
(Út)
 

 

Vydání vysvědčení

 

 
1.2.
(St)
 

 

Závislost a její podoby

2.A, 3.P, 4.P, 6.P

 
2.2.
(Čt)
 

14:25-16:00

Přednáška MUDr. Jakub Suchánka, Ph.D., přimáře stomatoligie FN Hradec Králové - Kmenové buňky

3.A(Bs), 4.A(Bs), 7.P(Bs), 8.P(Bs)

 
3.2.
(Pá)
 

 

Pololetní prázdniny

 

 
6.2.
(Po)
 

7:55- 9:35

Filmové představení Anthropoid

1.A, 2.A, 3.A, 4.P, 5.P, 6.P, 7.P

 
8.2.
(St)
 

 

Den otevřených dveří

 

 
10.2.
(Pá)
 

 

Okresní kolo Festivalu vědy a techniky v Lanškoruně

Jaklová Petra, Kunderová Martina

 
12.2.
(Ne)
 

 

Lyžařský kurz

 

 
13.2.
(Po)
 

 

Lyžařský kurz

 

 
14.2.
(Út)
 

 

Lyžařský kurz

 

 
15.2.
(St)
 

 

Lyžařský kurz

 

 
16.2.
(Čt)
 

 

Lyžařský kurz

 

 
17.2.
(Pá)
 

 

Lyžařský kurz

 

 
6.3.
(Po)
 

 

Jarní prázdniny

 

 
7.3.
(Út)
 

 

Jarní prázdniny

 

 
8.3.
(St)
 

 

Jarní prázdniny

 

 
9.3.
(Čt)
 

 

Jarní prázdniny

 

 
10.3.
(Pá)
 

 

Jarní prázdniny

 

 
22.3.
(St)
 

 

Přednáška Michala Žantovského v rámci projektu Světová škola

 

 
3.4.
(Po)
 

 

Erasmus+

 

 
4.4.
(Út)
 

 

Erasmus+

 

 
5.4.
(St)
 

 

Erasmus+

 

 
6.4.
(Čt)
 

 

Erasmus+

 

 
7.4.
(Pá)
 

 

Erasmus+

 

 
10.4.
(Po)
 

 

Studijní volno maturitních ročníků

 

 
11.4.
(Út)
 

 

Pedagogická rada

 

 

Písemná práce z českého jazyka a literatury

4.A, 8.P

 
12.4.
(St)
 

 

Přijímací zkoušky pro čtyřletý studijní obor

 

 

Třídní schůzky a schůzka zástupců OPS

 

 
13.4.
(Čt)
 

 

Velikonoční prázdniny

 

 
14.4.
(Pá)
 

 

Státní svátek

 

 
17.4.
(Po)
 

 

Státní svátek - velikonoční pondělí

 

 
18.4.
(Út)
 

 

Přijímací zkoušky pro osmiletý studijní obor

 

 
19.4.
(St)
 

 

2. termín přijímacích zkoušek pro čtyřletý studijní obor

 

 
20.4.
(Čt)
 

 

2. termín přijímacích zkoušek pro osmiletý studijní obor

 

 
21.4.
(Pá)
 

7:55- 9:35

Zeměpisná beseda - Stř.Asie

2.A, 2.P, 6.P
Hanus Petr, Kynclová Ludmila

9:55-11:35

Zeměpisná beseda - Balkán

3.P, 4.P, 5.P
Hanus Petr, Kynclová Ludmila

 
28.4.
(Pá)
 

 

Poslední zvonění

 

 
1.5.
(Po)
 

 

Státní svátek

 

 
2.5.
(Út)
 

 

Společná část maturitní zkoušky

4.A, 8.P

 
3.5.
(St)
 

 

Společná část maturitní zkoušky

4.A, 8.P

 
4.5.
(Čt)
 

 

Společná část maturitní zkoušky

4.A, 8.P

 
5.5.
(Pá)
 

 

Společná část maturitní zkoušky

4.A, 8.P

 
8.5.
(Po)
 

 

Státní svátek

 

 

Společná část maturitní zkoušky

4.A, 8.P

 
9.5.
(Út)
 

 

Společná část maturitní zkoušky

4.A, 8.P

 
11.5.
(Čt)
 

 

Rudolfinum - Česká filharmonie - edukační program Minimalismus a maximalismus
zájemnci ze tříd: 5.P, 6.P,7.P,1.A, 2.A, 3.A

Adolfová Tereza, Pulgretová Ivana

 
15.5.
(Po)
 

 

Přípravný týden maturitních ročníků

 

 
16.5.
(Út)
 

 

Přípravný týden maturitních ročníků

 

 
17.5.
(St)
 

 

Přípravný týden maturitních ročníků

 

 
18.5.
(Čt)
 

 

Přípravný týden maturitních ročníků

 

 
19.5.
(Pá)
 

 

Přípravný týden maturitních ročníků

 

 
22.5.
(Po)
 

 

Ústní zkoušky profilové části a ústní zkoušky společné části maturitní zkoušky

 

 
23.5.
(Út)
 

 

Ústní zkoušky profilové části a ústní zkoušky společné části maturitní zkoušky

 

 
24.5.
(St)
 

 

Ústní zkoušky profilové části a ústní zkoušky společné části maturitní zkoušky

 

 
25.5.
(Čt)
 

 

Ústní zkoušky profilové části a ústní zkoušky společné části maturitní zkoušky

 

 
26.5.
(Pá)
 

 

Ústní zkoušky profilové části a ústní zkoušky společné části maturitní zkoušky

 

 
2.6.
(Pá)
 

 

Slavnostní vyřazení maturantů - Zámek Litomyšl

 

 
19.6.
(Po)
 

 

Sportovně turistický kurz

 

 
20.6.
(Út)
 

 

Sportovně turistický kurz

 

 
21.6.
(St)
 

 

Sportovně turistický kurz

 

 
22.6.
(Čt)
 

 

Sportovně turistický kurz

 

 
23.6.
(Pá)
 

 

Sportovně turistický kurz

 

 
26.6.
(Po)
 

 

Pedagogická rada

 

 
29.6.
(Čt)
 

 

Vyhlášení nejlepších studentů jednotlivých ročníků a nejlepšího studenta školní roku 2016/2017

 

 
30.6.
(Pá)
 

 

Předání vysvědčení a zakončení školního roku 2016/2017

 

Zpracováno v systému Bakaláři