Příprava studentů gymnázia na certifikované jazykové zkoušky z angličtiny v úrovni FCE

Autor: Anna KlusoňováPublikováno: 20. března 2014Zobrazeno: 72935×Zařazení článku: Aj, aktuality

17. března se v anglicky mluvícím světě slaví St. Patrick´s Day. U nás ve škole byla v ten den zahájena příprava studentů na certifikované jazykové zkoušky z angličtiny v úrovni FCE. Přípravu na profesionální úrovni zajišťují lektoři z Evropského vzdělávacího centra z Pardubic (www.evcentrum.cz).

Evropské vzdělávací centrum, s.r.o., je jazyková škola, která má od Univerzity Cambridge statut tzv. otevřeného zkouškového centra. Pořádá tedy nejen přípravné kurzy ke zkouškám Cambridge English, ale i samotné zkoušky.

Zkoušky Cambridge English patří mezi světově nejuznávanější kvalifikace pro studenty angličtiny. Zkoušky pokrývají všechny čtyři jazykové dovednosti: poslech, mluvení, četbu a psaní a posuzují také schopnost kandidátů používat různé gramatické vazby a funkce v autentických životních situacích.

Úroveň FCE je nejrozšířenější ze všech zkoušek Cambridge ESOL. Jedná se o úroveň „více pokročilí“ a je široce uznávaná v obchodní sféře a průmyslu, vhodná např. pro zaměstnance v klientských službách nebo pro administrativní práce v bankovnictví, aeroliniích, cateringu apod. Rovněž ji lze uplatnit na univerzitách a dalších institucích. Tato zkouška se obvykle podstupuje po 500 až 600 hodinách výuky.

Naši studenti, kteří se do přípravného kurzu přihlásili, budou absolvovat aktivní výuku angličtiny po dobu 17 týdnů a mají tak šanci podstoupit náročné zkoušení již na podzim letošního roku.

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum