Soutěže a olympiády

Republiková kvalifikace PODRUHÉ!!!!

Na úspěch chlapeckého florbalového týmu v tomto roce navázal i tým basketbalistů. Herní výkony předchozích kol nás poslaly na republikovou kvalifikaci do Pardubic. 7. 4. 2017 jsme s bojovnou náladou vyrazili do Pardubic, kde nás čekaly dva podobně naladěné týmy. Hned v prvním utkání turnaje nám bylo jasné, kdo je favoritem na postup. Výkon týmu ze ZŠ Sirotkova z Brna byl velmi kvalitní a my odcházeli z palubovky poraženi. Druhý zápas byl mnohem vyrovnanější, s týmem z Pelhřimova jsme bojovali o druhé místo. Porážka o 6 bodů (chyběly nám dvě minuty k dobru :-)) nám pověsila na krk medaile bronzové, přesto můžeme být na náš tým velmi hrdí! Kluci každý zápas odmakali na sto procent, bojovali, povzbuzovali se a prokázali týmového ducha.

Double hattrick!!

Majálesové sportovní klání je vždy prestižní záležitostí a každé vítězství se počítá. Ve sportovní hale ve středu 26. 4. 2017 proběhla 4 finálová utkání, ve třech jsme měli svá želízka v ohni (děvčata florbal a futsal, chlapci florbal). A všechna tři utkání skončila vítězstvím naší školy. Navíc chlapci ve florbalu vyhráli florbalový turnaj již potřetí v řadě!!!

Krajské finále soutěže 8.–9. ročníků v basketbalu: Jedeme na republikovou kvalifikaci!

Ve středu 29. 3. se 9 studentů sekundy, tercie a kvarty po vítězství v okresním kole vypravilo s p. uč. Chalupníkovou do České Třebové na krajské finále soutěže O pohár ministryně školství v basketbalu.

Národní kolo soutěže EXPO Science AMAVET 2017

Ano, my jsme z Litomyšle. - A vy jste také z Litomyšle?

Konec dubna byl na naší škole ve znamení mnoha událostí. Jednou z nich se stala účast našich studentů v národním kole soutěže EXPO Science AMAVET 2017. Soutěž probíhala ve dnech 27. a 28. dubna na půdě Akademie věd ČR v Praze.

The 37th Beijing Youth Science Creation Competition

Bude tomu téměř rok, co jsme se radovali z toho, že jedna z našich studentek byla nominována do soutěže Beijing Youth Science Creation Competition. Stalo se tak v národním kole Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v loňském dubnu.

Naši florbalisté mezi 15 nejlepšími týmy v republice

V úterý 4. 4. 2017 se náš florbalový tým vypravil na republikovou kvalifikaci do Jihlavy. Lednové vítězství v krajském kole nás poslalo mezi 15 nejlepších družstev v republice. V Jihlavě se bojovalo o postup mezi 5 TOP týmů. Všichni účastníci jihlavské kvalifikační skupiny byli „florbalově“ vyrovnaní, vyhrát mohl každý z nich. Rozhodovali tak i jiné než florbalové momenty. Třetí místo v turnaji nás do TOP5 neposlalo, přesto je účast na republikové kvalifikaci dalším úspěchem našich florbalistů (připomínám loňskou účast na republikové kvalifikaci v Brně).

Oblastní kolo Matematické olympiády Z9

V úterý 21. března proběhlo v Pardubicích oblastní kolo Matematické olympiády kategorie Z9, určené studentům 9. tříd a jim odpovídajících tříd víceletých gymnázií.

Okresní kolo košíkové jsme vyhráli! Postupujeme!

V úterý před jarními prázdninami si tým basketbalistů naší školy bez problémů poradil se soupeřem v oblastním kole košíkové (kategorie 8.–9. třídy ZŠ) a hned po prázdninách, v pondělí 13. března, jsme vyrazili bojovat o titul přeborníka okresu do Svitav.

Svitavská čtečka – první ročník

Městská knihovna ve Svitavách připravila na 28. března pro žáky 9. tříd a odpovídající ročníky gymnázií první oficiální ročník Svitavské čtečky. Soutěž lze popsat jako malou literární olympiádu, protože soutěžící řešili úkoly vztahující se k uměleckým textům. Dále museli prokázat znalost literární teorie a neméně literárního umu.

Nejlepší „klokani“ školy

V pátek 17. března 2017 proběhl další ročník mezinárodní soutěže Matematický klokan. Z naší školy soutěžilo celkem 224 žáků, a to ve čtyřech kategoriích. V kategorii Benjamín zvítězil Petr Koptík z primy (103 b.), v kategorii Kadet Milan Menc z kvarty (114 b.), v kategorii Junior Magdalena Sadílková ze sexty (88 b.) a v kategorii Student František Zach ze 4.A (88 b.).