Šprechtíte?

Autor: Inka PíchalováPublikováno: 3. listopadu 2015Zobrazeno: 6936×Zařazení článku: Nj, aktuality
Šprechtíte?
Šprechtíte?

Ve středu 21. 10. 2015 proběhl na našem gymnáziu „Den s němčinou“. Jednalo se o jazykovou animaci Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem. Akce se konala v rámci projektu „Den s němčinou/šprechtíme“, který organizoval Goethe-Institut pod záštitou Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v České republice.

Smyslem akce bylo nekonvenční a zábavnou metodou přiblížit žákům základy cizího jazyka a prohloubit již získané jazykové znalosti.

Lektor Goethe-Institutu pan Miloslav Man připravil žákům sekundy, tercie a kvarty, na které byl program zaměřen, vyučovací hodiny plné her a názorného učení.

Sekundáni se takto setkali s němčinou poprvé a uvědomili si její roli v evropském kontextu. Terciáni a kvartáni s chutí reagovali na podněty, vedli dialogy, uplatnili své znalosti reálií, zasoutěžili si, projevili kreativitu a určitě se i dobře bavili.

V závěru jazykové animace mohli žáci na otázku „Šprechtíte?“ směle odpovědět „Šprechtíme.“

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum