Aktuality Kontakty Školní rok Školská rada Studentský parlament OPS Fotogalerie Dokumenty Mapa

 

 

Další aktivity 2004/05Další aktivity 2004/05

Cumulus

Kromě projektu Globe se každý rok koná na naší škole, i mimo ni, spoustu jiných ekologických aktivit.

Za zmínku stojí např. Eko besídka, která se konala 20.12.2004 v aule naší školy. Byli na ni pozváni studenti a učitelé z gymnázia, ale i z ostatních škol Litomyšlska. Bohužel nás svoji návštěvou poctila jen Základní škola Dolní Újezd, za jejichž účast a zájem děkujeme. Tématem ekologické besídky byly látky, které škodí životnímu prostředí. V podání studentů kvinty (tj. letošní sexty) jsme se dozvěděli spoustu nových a zajímavých věcí o látkách, které nejsou jen v chemických laboratořích, ale i mezi námi, ať už se jedná o potraviny, či spotřební zboží a mnoho z nich může vážně uškodit nám i přírodě.

Tento program byl obohacen také výkladem studentů kvarty (tj. letošní kvinty), kteří nám referovali o vodě, bez které by to na Světě prostě nešlo. Součástí jejich vystoupení bylo také praktické měření vzorků vody, které byly opravdu rozmanité. Každá skupinka dostala svůj vzorek a podle naměřených hodnot(průhlednosti, pH, konduktivity, dusičnanů, dusitanů), ale i podle pouhého pozorovaní (barva, vůně atd.) měli určit o jaký vzorek jde. Na výběr měli z 10 možností a kromě pitné vody, to byla např. také voda z akvária, z úklidu, destilovaná voda nebo voda z řeky či rybníku. Myslím, že to byla vydařená akce a těšíme se na další.

23.4.2005 uspořádali studenti kvarty Den meteorologie, který se konal na náměstí. Občané Litomyšle tu měli možnost seznámit s meteorologií a hlavně mraky. Určovali jejich druhy a procentuální pokryvnost.

Novinka

Letos se chystáme zapojit do projektu EKO Škola, do kterého je přihlášeno pouze 20 škol z České republiky. V listopadu nás čeká školení v Praze, kde se dozvíme víc a dáme vědět.

 

Za studenty sexty a kvinty

Kateřina Šťovíčková

<<   zpět  -  Globe a ekologie

stránka byla aktualizována 23. 8. 2008 v 15:30
čtvrtek - 19. květen
© 2005 Gymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl