Aktuality Kontakty Školní rok Školská rada Studentský parlament OPS Fotogalerie Dokumenty Mapa

 

 

Úspěch našich studentů na Festivalu vědeckých a technických projektů dětí a mládeže v Pardubickém krajiÚspěch našich studentů na Festivalu vědeckých a technických projektů dětí a mládeže v Pardubickém kraji

DTM-FHR 7 a konstruktéři Tři studenti Gymnázia Aloise Jiráska v Litomyšli se umístili na III. místě na Festivalu vědeckých a technických projektů dětí a mládeže v Pardubickém kraji.

Pardubický kraj uspořádal ve dnech 11. a 12. března 2008 pod patronací krajské radní Jany Smetanové poprvé v České republice soutěž pro žáky 6. až 9. tříd základních škol a pro studenty škol středních s názvem Festival vědeckých a technických projektů dětí a mládeže v Pardubickém kraji. Festival byl vyvrcholením Programu na vytváření a rozvíjení zájmu dětí a mládeže o vědecké a technické obory, který byl zahájen v roce 2007. Odborná komise, složená ze zástupců firem, Univerzity Pardubice, ředitelů a učitelů středních škol, vybrala vítěze ve dvou kategoriích.

Po všestranném posouzení projektů v kategorii středních škol třetí místo získali Marek Votroubek, Petr Bubeníček a Jan Král s projektem „DTM-FHR 7“. Studenti postupují do národního kola Soutěže vědeckých a technických projektů středoškolské soutěže. Naši studenti získali za úspěšné řešení projektu hlavní cenu, a to týdenní zájezd do Francie, kde koncem května tohoto roku navštíví špičková vědecká pracoviště i kulturní památky. Na této cestě je doprovodí vedoucí projektu paní Mgr. Martina Kunderová. Cenu hradí firma Iveco Czech Republic Vysoké Mýto. Marek Votroubek, Petr Bubeníček a Jan Král převzali odměnu z rukou hejtmana Pardubického kraje pana Ivo Tomana.

 

O projektu DTM-FHR 7 (formát .pdf, 178 kB)   >>

 

stránka byla aktualizována 23. 8. 2008 v 15:30
pátek - 20. květen
© 2005 Gymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl