Aktuality Kontakty Školní rok Školská rada Studentský parlament OPS Fotogalerie Dokumenty Mapa

Sportovní úspěchy ve školním roce 2004/05Sportovní úspěchy ve školním roce 2004/05

Stejně jako předchozí léta, i školní rok 2004/05 byl bohatý na sportovní události. A opět se naše škola v konkurenci ostatních neztratila.

Hned v září se družstvo dívek zúčastnilo Středoškolského atletického poháru (jde o soutěž družstev v sedmi atletických disciplínách) a rovnou ve všech jeho kolech - tedy oblastním, krajském a celorepublikovém. V okresním i krajském kole se nám podařilo pokořit tradičního rivala, družstvo SPgŠ, a postoupit do celorepublikového finále, konaného v Jablonci n. Nisou. Naši školu v atletice reprezentovaly Petra Šauerová, Pavla Váňová, Anna Slabá, Káťa Švecová, Pavla Könyüová, Eva Jílková, Zuzana Kubešová, Zuzana Maláriková, Zuzana Tomanová, Ivana Váňová, Pavla Štarmanová a Lenka Matoušová.

Dalším sportem, ve kterém se naše škola blýskla v republikovém finále, byla soutěž družstev v šachu. Družstvo ve složení Lucka Bartošová, Milan Beneš, Lukáš Jirsa, František Kalibán a Václav Pekař pod vedením pana Waissera obsadilo 6.místo v konkurenci dvaceti sedmi nejlepších družstev středních škol České republiky. Družstvo po postupu z okresního kola skončilo v krajském finále soutěže na druhém místě a postoupilo do celostátního finále.

Dále se naše škola zapojila do sportovních her a soutěží s těmito výsledky:

SŠH (středoškolské hry) v košíkové - 16. 11. - Litomyšl

- utkání o 1. místo s SPgŠ - Káťa Kárská, Eva Jílková, Zuzana Kubešová, Zuzana Maláriková, Jana Kubíková, Karina Novotná, Ludmila Janoušková, Petra Benešová, Hana Večeřová

SŠH v odbíjené - 8. 12. - Polička

- souboj o 3. místo s Gymnáziem Svitavy - Dominika Holcová, Jarmila Stříteská, Míša Řeháková, Lenka Matoušová, Jana Rejmanová, Petra Filová, Pavla Štarmanová, Michaela Jungrová, Petra Nádvorníková, Iveta Prchalová