Aktuality Kontakty Školní rok Školská rada Studentský parlament OPS Fotogalerie Dokumenty Mapa

 

 

Komise tělesné výchovyKomise tělesné výchovy

Předměty: tělesná výchova

 

Lyžařský výcvik 1.A

V sobotu 23. února třída 1.A vyrazila autobusem směr Dolní Morava. Programem týdne bylo nejen se naučit nebo zdokonalit na lyžích, ale především si užít spoustu legrace, zahrát sportovní a společenské hry a v neposlední řadě utužit třídní kolektiv, což se dle našeho názoru povedlo. Počasí nám sice moc nepřálo, hlavně z důvodu nepříliš velké sněhově nadílky a občasného deště, přesto si ale myslíme, že si to naši spolužáci, jak lyžaři, tak i snowboardisté na svahu pořádně užili. Celý týden bychom tedy ohodnotili jako velmi zdařilý a budoucím studentům prváku na Gymnáziu v Litomyšli rádi vzkázali, že se mají na co těšit!!!

 

Za studenty 1. ročníku

Eliška Honzíková a Pavlína Jiráňová

Lyžařský výcvik kvinty a 1. ročníku - fotogalerie >>

<<   zpět  -  Předmětové komise

 

Okresní kolo v basketbalu dívek

Naši školu 1. 4. 2008 reprezentovalo celkem 7 dívek. Kapitánkou a nejúspěšnější střelkyní bodů byla „prvačka“ Martina Jirková, jíž zdatně sekundovaly Nikola Patočková, maturantky Kateřina Šťovíčková a Hana Večeřová, ze septimy byly jejich oporami Kateřina Lenochová, Pavla Valášková a Veronika Pechancová. Naše studentky v prvním utkání svedly těžký boj s Moravskou Třebovou - z počátku prohrávaly 4 : 12, nicméně se jim konečný výsledek podařilo zvrátit na krásných 21 : 19 v náš prospěch. Studentky Gymnázia ze Svitav se ukázaly jako slabší soupeřky, čemuž odpovídal i výsledek 16 : 7. Závěrečný boj s domácím gymnáziem z Poličky byl spíše formalitou, nicméně i v tomto souboji naše basketbalistky zvítězily a zajistily si tím postup do krajského kola ve Svitavách.

 

Za předmětovou komisi

Mgr. Petr Hanus

<<   zpět  -  Předmětové komise

 

V naší tělocvičně

Při výuce tělesné výchovy se snažíme rozvíjet a uplatňovat v praxi pohybové schopnosti (síla, rychlost, vytrvalost, koordinace), dovednosti (basketbalové, volejbalové, lyžařské atd.) a hygienické a zdravotní návyky studentů. Orientujeme se také na jejich prožitkovost (pobavení, vypěstování chuti pohybovat se atd.) a snažíme se vycházet vstříc i jejich požadavkům na pohybovou aktivitu během hodin tělesné výchovy či v sportovních zájmových kroužků. Naší snahou a cílem je vypěstovat nejen člověka tělesně zdatného, ale i vážícího si druhých a s "láskou" k pohybu - alespoň v rekreační podobě.

Krom standardních pohybových aktivit v hodinách TV, se je snažíme seznamovat i se současnými trendy a novinkami v oblasti pohybu a tělesné aktivity. Po domluvě s pedagogy vyučujícími tělesnou výchovu na naší škole lze provozovat i méně obvyklé pohybové aktivity - tedy takové, se kterými se každý během svého života setká. A nebo naopak nesetká. Typickým příkladem může být bowling, spinning, skoky na velké trampolíně, kulečník, základy boxu, squash a řada dalších.

Za příznivých sněhových podmínek a při dostatečném zájmu studentů lze připravit jednodenní výlet na běžkách do okolí Litomyšle.

Pro velký zájem z řad studentstva byly ve školním roce 2004/05 otevřeny sportovní zájmové kroužky. Jednalo se o kroužky florbalu, basketbalu a volejbalu, které byly během celého roku hojně navštěvovány. I v letošním roce kroužky opět pokračují, v jarních měsících bude otevřen i kroužek nohejbalu.

Ve školním roce 2004/05 byla obnovena tradice sportovního klání mezi kantory a studenty. Na konci školního roku se uskutečnily zápasy v nohejbalu a florbalu. Doufejme, že zájem ze strany studentů neopadne, síly na straně kantorů vydrží a na podzim a v zimě se budou moci uskutečnit další, jistě zajímavá utkání.

 

Za předmětovou komisi

Mgr. Petr Hanus

Připomenutí nedávných sportovních úspěchů

Sportovní úspěchy ve školním roce 2004/05   >>

Sportovní úspěchy ve školním roce 2005/06   >>

 

<<   zpět  -  Předmětové komise

stránka byla aktualizována 23. 8. 2008 v 15:30
sobota - 21. květen
© 2005 Gymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl