Aktuality Kontakty Školní rok Školská rada Studentský parlament OPS Fotogalerie Dokumenty Mapa

 

 

Grant Evropského parlamentu ve ŠtrasburkuGrant Evropského parlamentu ve Štrasburku

Studenti Gymnázia Aloise Jiráska v Litomyšli v Evropském parlamentu

Evropský parlament vyvinul program Euroscola a naše gymnázium získalo pro tento program grant. Dvacet vybraných studentů odjelo na přelomu listopadu a prosince 2004 do Štrasburku, aby reprezentovali Českou republiku, naše město a naši školu v tomto programu.

Komunikačním jazykem byla především angličtina, dále pak francouzština, určitý prostor získala i němčina a španělština. Toto setkání umožnilo studentům zasednout do místností, kde v běžném pracovním dnu zasedá 732 europoslanců, účastnit se debaty, vyjádřit svůj vlastní názor a získat tak zkušenost o evropské rozdílnosti a sjednocenosti zároveň, vyzkoušet si své jazykové dovednosti, ale také komunikativní schopnosti i odborné znalosti z oblasti společenských věd a znalosti problematiky fungování Evropské unie.

Součástí programu byla hra Eurogame, které se účastnila čtyřčlenná mezinárodní družstva. Skupina Lenky Matoušové z oktávy získala v této hře první místo. Každý účastník programu Euroscola obdržel certifikát podepsaný předsedou Evropského parlamentu.

 

<<   zpět  -  Mezinárodní aktivity

fotogalerie   >>

stránka byla aktualizována 23. 8. 2008 v 15:30
čtvrtek - 19. květen
© 2005 Gymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl