Aktuality Kontakty Školní rok Školská rada Studentský parlament OPS Fotogalerie Dokumenty Mapa

 

 

Návštěva holandských studentů a jejich vyučujících v LitomyšliNávštěva holandských studentů a jejich vyučujících v Litomyšli

V listopadu 2007 skupina 13 studentů se dvěma vyučujícími strávila týden plný krásných zážitků v Nizozemí. Již před touto návštěvou se dohodlo, že uvedená mezinárodní aktivita bude reciproční.

V sobotu 29. 3. 2008 tedy začal výměnný pobyt Holanďanů v naší škole a městě. Studenti byli ubytováni v českých hostitelských rodinách, byl pro ně připraven zajímavý program. V rámci tohoto programu se pracovalo i na společném projektu, kterým bylo vytvoření plakátů o slavných lidech Nizozemí a České republiky.

Program zahrnoval pěší turistiku v okolí Kozlova a České Třebové, návštěvu tamější rotundy, celodenní výlet do Prahy, půldenní výlet do oblasti Moravského krasu a samozřejmě i prohlídku našeho malebného města včetně zámku.

Holanďany zaujala starobylá budova naší školy, okouzlil je krásný výhled z věže, podivovali se i našemu stravování ve školní jídelně Eurest, protože u nich je zvykem mít studené obědy připravené doma a žádné podobné zařízení ve své škole nemají.

Na závěr pobytu se konala diskotéka pro všechny studenty. Hrála skupina Růžový mor, jejímiž členy jsou studenti naší školy, většinou i zapojení do aktivity mezinárodních výměn. Atmosféra diskotéky byla báječná a celý večer byl skvělým zakončením výměnného pobytu.

V pátek nás už čekalo jen rozloučení na nádraží v České Třebové. Pobyt všechny zúčastněné obohatil nejen po stránce jazykové, ale prohloubilo se i naše přátelství.

 

vyučující angličtiny

Holandští studenti a jejich vyučující

 

koncert kapely Růžový Mor v rámci výměnného pobytu holandských studentů - fotogalerie >>

<<   zpět  -  Mezinárodní aktivity

stránka byla aktualizována 23. 8. 2008 v 15:30
pátek - 20. květen
© 2005 Gymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl