Aktuality Kontakty Školní rok Školská rada Studentský parlament OPS Fotogalerie Dokumenty Mapa

 

 

Výměnný pobyt studentů v holandském GrootegastuVýměnný pobyt studentů v holandském Grootegastu

Již třetím rokem probíhají výměnné pobyty mezi holandskou školou Rsg De Borgen a naším gymnáziem. Tentokrát byla naším holandským partnerem část této školy nazvaná De Woldborg se sídlem v Grootegastu.

9.11.2007 se skupina třinácti studentů se dvěma pedagogy vydala na cestu do Nizozemí. Týdenní program zahrnoval především práci na společném projektu, jehož výsledkem byly noviny NovinyKrant. V rámci tohoto projektu studenti vypracovali jednotlivé příspěvky a na závěr svého pobytu je ve škole prezentovali. Součástí programu bylo i poznávání životního stylu holandských rodin. Studenti byli ubytováni jednotlivě v hostitelských rodinách. Tam se dozvěděli spoustu zajímavostí, získali informace o holandské kultuře, ochutnali typická holandská jídla. Samozřejmě se zdokonalovali v anglickém jazyce, který byl po celou dobu jejich pobytu společnou řečí.

Navštívili hlavní město Amsterdam, skanzen v rybářské vesnici Moddergast, centrum pro záchranu tuleňů v Pieterburenu a museum Abela Tasmana v jeho rodišti.

Studentům z litomyšlského gymnázia se pobyt líbil a návratem domů neskončil, protože na jaře 2008 se budou muset postarat o své holandské přátele zase v Litomyšli a připravit pro ně stejně zajímavý program.

 

vyučující angličtiny

Výměnný pobyt studentů v holandském Grootegastu

 

<<   zpět  -  Mezinárodní aktivity

stránka byla aktualizována 23. 8. 2008 v 15:30
čtvrtek - 19. květen
© 2005 Gymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl