\n"); echo("\n\n"); ?> Gymnázium Aloise Jiráska v Litomyšli

Aktuality Kontakty Školní rok Školská rada Studentský parlament OPS Fotogalerie Dokumenty Mapa

 

 

Mimořádná ocenění studentůMimořádná ocenění studentů

Pavla Könyüová

Cena města Litomyšle v kategorii Student roku za rok 2005 byla udělena studentce naší školy Pavle Könyüové ze 4. ročníku.

Pavla je vynikající studentka. Je mimořádně všestranně nadaná. Ke svým povinnostem i zájmům přistupuje velmi zodpovědně. Výborných studijních výsledků dosahuje jak v humanitních předmětech a jazycích, tak i předmětech přírodovědných a matematice. Během školní docházky se úspěšně účastnila mnoha soutěží, čímž přispěla k reprezentaci naší školy i města.

Od první třídy ZŠ navštěvovala Výtvarné studio Šárky Hrouzkové v Dolním Újezdě, učila se hře na klavír a na kytaru. Také se hodně věnovala sportu, individuálně i ve sportovních kroužcích. Závodně se věnovala lehké atletice. V kategorii žákyň a dorostenek dosáhla řady výborných umístění. Mezi největší úspěchy patří titul krajské přebornice ve skoku dalekém a účast na mistrovství republiky v trojskoku. V loňském roce s družstvem našeho gymnázia postoupila do Republikového finále Středoškolského atletického poháru Corny.

Její další velkou zálibou jsou zvířata. Tento zájem by ráda rozvíjela i v budoucnu na Vysoké škole veterinární a farmaceutické v Brně, obor veterinární lékařství, kam byla přijata.

Z rozhodnutí pedagogické rady dostává také pamětní minci od OPS rodiny Neugebauerových a Horských jako nejlepší studentka školního roku 2005/2006.

 

Petr Dvořák

Finanční odměnu z daru Ing. Jitky Pantůčkové dostává Petr Dvořák za práci v oboru historie o dějinách Moravského Lačnova. Tuto práci ocenila Učená společnost ČR, takže se zařadila mezi tři nejúspěšnější studentské odborné počiny za školní rok 2005/2006 na naší škole.

 

více   >>

fotogalerie   >>

stránka byla aktualizována 23. 8. 2008 000 13:30
neděle - 2. říjen
© 2005 Gymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl