Aktuality Kontakty Školní rok Školská rada Studentský parlament OPS Fotogalerie Dokumenty Mapa

 

 

Poznávací zájezd do severní AngliePoznávací zájezd do severní Anglie

Eco-schoolV červnu skupina 14ti studentů naší školy strávila týden v severní Anglii. Cestovali spolu se studenty Gymnázia z Poličky a žáky Základní školy z Jílového u Prahy a z Lomnice nad Popelkou.

Navštívili oblíbená a turisticky zajímavá místa jako oblast Lake District, národní park Yorkshire Dales, menhiry v Castlerigg, přímořská letoviska ve Whitby, kde se svezli na lodi a poslouchali anglický výklad o Jamesi Cookovi a jeho objevných plavbách, ve Scarborough navštívili velké mořské akvárium a měli i možnost podívat se ke hradu a kostelu sv. Marie, který je opodál a je v něm pohřbena Anna Bronteová.

Poznali tuto zemi ale i z jiné stránky. Byli ubytováni v hostitelských rodinách, které jim na tři noci nahradily jejich domovy. Byla to pro ně ideální příležitost poznat anglický způsob života a procvičit si angličtinu. Získali i motivaci k dalšímu studiu tohoto jazyka. Hostitelské rodiny žily ve městě York a jeho okolí, proto byla součástí našeho výletu i prohlídka jedné z nejstarších a největších katedrál v Evropě- katedrály v York Minsteru. Katedrála je vystavěna v dekorativním gotickém stylu. Studenti se prošli také malebnými uličkami města i po zachovalých středověkých hradbách.

Poslední den strávili v Londýně, a i když bylo velice málo času,viděli většinu známých míst jako Big Ben, Wesminster Abbey, Buckinghamský palác, Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Leicester Square, Covent Garden, svezli se i na London Eye,odkud byl krásný výhled na celé město.

Čas uběhl velice rychle, zanechal ale ve studentech spoustu vzpomínek a dojmů a někteří už zjišťovali, kdy se plánuje další zájezd na tento ostrovní stát.

 

<<   zpět  -  Zájezdy a exkurze

stránka byla aktualizována 23. 8. 2008 v 15:30
pátek - 20. květen
© 2005 Gymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl