Aktuality Kontakty Školní rok Školská rada Studentský parlament OPS Fotogalerie Dokumenty Mapa

 

 

Exkurze studentů francouzštiny do Paříže a Štrasburku (8.-12. října 2007)Exkurze studentů francouzštiny do Paříže a Štrasburku (8.-12. října 2007)

Krásné dny pozdního babího léta strávilo čtyřicet studentů francouzštiny prohlídkou Štrasburku a Paříže. Vyjížděli jsme v pondělí večer, abychom ráno mohli navštívit Štrasburk, hlavní město Alsaska, které je navíc sídlem Evropského parlamentu, Rady Evropy a Evropského soudu pro lidská práva.

Následující dva dny jsme už cele věnovali Paříži, která nás přivítala pěkným počasím. Ve středu jsme navštívili památky na pravém břehu Seiny. Do Louvru nás doprovodila i naše bývalá jazyková asistentka Olivie, která nyní učí ve Fontainebleau u Paříže. Všichni fotili jako o život, takže místo slov malá ukázka:

Ve čtvrtek nás čekal levý břeh Seiny a ostrov l´Ile de la Cité se slavnou katedrálou Notre-Dame. „Na vlastní nohy“ jsme poznali Latinskou čtvrt a St.Germain-des-Pres až k Eiffelovce, která se nám odměnila zářivým večerním osvětlením.

Studenti s Eiffelovkou

Cestou domů jsme se ještě zastavili v Remeši u gotické katedrály z 13. století, kde byli korunováni francouzští králové. Pak už nás čekala jen noční jízda až do Litomyšle, kam jsme se vrátili unavení, ale plní dojmů a předsevzetí o pilném studiu jazyků, francouzštiny zvláště.

 

Jarmila Vopátková

 

Exkurze studentů francouzštiny do Paříže a Štrasburku - fotogalerie   >>

 

<<   zpět  -  Zájezdy a exkurze

stránka byla aktualizována 23. 8. 2008 v 15:30
pátek - 20. květen
© 2005 Gymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl