Aktuality Kontakty Školní rok Školská rada Studentský parlament OPS Fotogalerie Dokumenty Mapa

 

 

MATEMATICKO - FYZIKÁLNÍ EXKURZEMATEMATICKO - FYZIKÁLNÍ EXKURZE

Dne 27. května tohoto roku se tercie spolu s 1. ročníkem vydaly na matematicko - fyzikální exkurzi do Polska, přesněji do města Walbrzych. Cesta měla původně trvat asi 2,5 hodiny, ale nakonec jsme v autobuse strávili přes 4 hodiny. Jeli jsme průměrnou rychlostí 34 kilometrů za hodinu, což je opravdu málo.

Zastavili jsme na parkovišti, odkud jsme se vydali k hlavní bráně zámku, jenž byl obklopen rozlehlým parkem. Vešli jsme do parku, kde nás uvítala sympatická průvodkyně.

Vybídla nás, abychom se posadili na otočné židličky a začala nám promítat úvodní prezentaci této výstavy. Snažila se nám vše podrobně vysvětlit, ačkoliv mluvila polsky. Poté následovala prohlídka jednotlivých exponátů. Mohli jsme si zkusit vyřešit mnoho zapeklitých hlavolamů a když se nám náhodou nedařilo, průvodkyně nám vše hned ochotně vysvětlila. Byli jsme také svědky různých, pro nás dříve nevysvětlitelných jevů. Na plastickém modelu jsme si ověřili Pythagorovu větu a tak dále. Za 3 hodiny jsme si stihli projít a vyzkoušet všechny exponáty a mohli jsme se jít projít do již jmenovaného parku.

Přibližně v 7 hodin jsme dorazili zpět do Litomyšle. Myslím, že budu mluvit za všechny, když řeknu, že se exkurze opravdu zdařila.

 

Viktorie Dostálová, Jana Věnečková, Michaela Večeřová, Petra Hurychová

<<   zpět  -  Zájezdy a exkurze

stránka byla aktualizována 23. 8. 2008 v 15:30
čtvrtek - 19. květen
© 2005 Gymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl