Aktuality Kontakty Školní rok Školská rada Studentský parlament OPS Fotogalerie Dokumenty Mapa

 

 

Exkurze septimy v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR a v Židovském muzeuExkurze septimy v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR a v Židovském muzeu

Dne 16.6. se uskutečnila dlouho plánovaná exkurze do Prahy studentů septimy a čtyř studentek z II. ročníku. Studenti navštívili Poslaneckou sněmovnu ČR, kde si prohlédli prostory poslanecké sněmovny s velmi zajímavým výkladem.

Po návštěvě poslanecké sněmovny jsme došli přes Malou stranu, Rudolfínum, filosofickou fakultu do Josefova neboli Židovského města.

Zde jsme v Židovském muzeu vyslechli asi 70 minutou přednášku o židovských zvycích a tradicích, která byla velmi poutavě podána. Při prohlídce Židovského města jsme navštívili Staronovou synagogu, Pinkasovu synagogu, kde si studenti museli nasadit na hlavu jarmulky. Pinkasova synagoga se stala Památníkem českých a moravských Židů, kteří se stali oběťmi nacistické perzekuce. Jména zavražděných spolu s osobními daty a jménem příslušné obce byla zaznamenána na zdech synagogy.Na židovském hřbitově mnozí studenti si dali kamínek na hrob rabího Löwa, aby se jim splnilo přání. Exkurzi jsme zakončili ve velmi pěkné a moderní Španělské synagoze.

 

<<   zpět  -  Zájezdy a exkurze

stránka byla aktualizována 23. 8. 2008 v 15:30
pátek - 20. květen
© 2005 Gymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl