Aktuality Kontakty Školní rok Školská rada Studentský parlament OPS Fotogalerie Dokumenty Mapa

 

 

Adaptační pobyt primy na hradě SvojanovAdaptační pobyt primy na hradě Svojanov

Do primy přicházejí žáci z různých škol z Litomyšle a jejího okolí. Abychom jim přechod do nového kolektivu usnadnili a zpříjemnili, zorganizovali jsme letos poprvé adaptační pobyt pro nové studenty naší školy.

Ve dnech 5. - 7. září jsme vyměnili školní učebny za hradní ubytovnu a zbrojnici ve Svojanově u Poličky, kde měly děti možnost se prostřednictvím her, soutěží a společného soužití lépe poznat. Přestože nám počasí vůbec nepřálo, celé dva dny lilo bez přestání jako z konve, rádi jsme využili tuto možnost pobýt spolu a seznámit se.

Po příjezdu jsme se prošli Přírodním parkem Údolí Křetinky do nedaleké Rohozné a poté, co jsme se ohřáli v příjemně vytopených pokojích, jsme ve zbrojnici hráli různé hry a soutěže. Druhý den jsme autobusem vyrazili do Poličky. Po návratu si zájemci prohlédli za doprovodu průvodce hrad, navečer nás navštívila paní ředitelka Hynková a paní zástupkyně Flídrová. Pak už poražené družstvo z předchozího večera netrpělivě očekávalo odvetu v dalších soutěžích v hradní zbrojnici.

Kromě toho, že jsme zjistili, kdo je nejlepší organizátor, kdo je odborník na Harryho Pottera, kdo se vyzná v biologii nebo zeměpise, či s kým je největší legrace, jsme také poznali, že studenti letošní primy nejsou z cukru, a že je ani tak extrémní podmínky, jaké panovaly letos na Svojanově, nemohou připravit o dobrou náladu.

A to je, myslím, ten nejlepší začátek studia na našem gymnáziu.

 

H. Žďárová, třídní učitelka

M. Kunderová, učitelka fyziky

 

<<   zpět  -  Zájezdy a exkurze

stránka byla aktualizována 23. 8. 2008 v 15:30
čtvrtek - 19. květen
© 2005 Gymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl