Summit

Autor: Ivana HynkováPublikováno: 12. listopadu 2017Zobrazeno: 2359×Zařazení článku: Sv, aktuality, exkurze
Summit (foto Tereza Pulgretová)
Summit (foto Tereza Pulgretová)

Učit se v sobotu a vstávat brzy? Šílenost. Aspoň tak se to může ostatním jevit. Ale já a moji dva spolužáci jsme se shodli na tom, že šílenost někdy nemusí být na škodu, a vydali jsme se na 1. přípravné setkání Pražského studentského summitu 2017. S obrovskou nervozitou a vědomím, že nás čeká něco neobvyklého, jsme se v sobotu 11. listopadu vydali plnit nelehký úkol – zastupovat Itálii v OSN v jednotlivých jednacích orgánech. Bára se vydala vstříc číslům do ECOSOC a Pavel se ujal UNESCO. A já? Já jsem se strachem zkusila zkombinovat své humanitní a přírodovědné znalosti v UNEA.

Celý den utíkal velmi rychle, dopoledne jsme se zúčastnili námi dopředu zvolených seminářů, já jsem si společně s dalšími děvčaty, ale k mému velkému překvapení i pár kluky, měla možnost poslechnout přednášku na téma Ženy v diplomacii, kterou přednesla naše rakouská velvyslankyně Martina Tauberová, vedoucí obchodně-ekonomického úseku. Dále jsme měli možnost vyslechnout krátkou přednášku od Aleše Chmelaře, 3. státního tajemníka pro evropské záležitosti.

Odpoledne už nás čekala první jednání, na kterých jsme si poprvé vyzkoušeli, jaké je to být delegátem v námi zvolených orgánech. Protože to bylo setkání první, téma bylo pro všechny společné, a to legalizace marihuany. Ač jsme se ze začátku všichni ostýchali, nakonec to proběhlo v klidu, přátelsky a moc jsme to všichni užili. Tak se těším na příště, Itálie!

Tereza Pulgretová

Přejít do samostatné fotogalerie (3 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum