Adaptační kurz primy a prvního ročníku

Autor: Helena ŽďárováPublikováno: 21. září 2017Zobrazeno: 7135×Zařazení článku: aktuality
Adaptační kurz primy a prvního ročníku (foto Tereza Kubešová)
Adaptační kurz primy a prvního ročníku (foto Tereza Kubešová)

Ve dnech 7-9. září se třídy 1.A a 1.P zúčastnily adaptačního kurzu v Borové u Poličky.

Cesta do kempu uběhla velmi rychle a nejprve nám paní učitelky nechaly prostor, abychom si vybalili a zabydleli se v útulných chatkách. Následovala procházka na Lucký vrch. Ti, kteří vyrazili bez pláštěnky, cestou zpět důkladně promokli. Po této osmikilometrové procházce nás ovšem čekal výborný oběd a chvilka odpočinku. Když jsme nabrali sílu zpět, hráli jsme celé odpoledne skvělé seznamovací hry. Všichni se perfektně zapojili, nikdo nezůstal stát stranou. A když jsme se jakž takž seznámili, byl už večer. Po večeři jsme se sešli ve společenské místnosti, kde jsme navíc zjistili, že zpívat za doprovodu kytary a ukulele nám jde opravdu dobře.

Druhý den dopoledne jsme měli přednášku o první pomocí a poté jsme strávili zbytek dne v lanovém parku, který pro nás připravil pan Janda z litomyšlského DDM. Hráli jsme další hry - seznamovali se, spolupracovali v týmu a povídali si. Navečer za námi přijely paní učitelky Jaklová a Kunderová, které nám ukázaly a vysvětlily pár věcí, jež se týkají projektu GLOBE. Všechno opět uteklo jako voda, večer kluci rozdělali oheň, a přestože byla opravdu velká zima a chvílemi i pršelo, zazpívali jsme si opět s kytarou. Řekli jsme si, co se nám nejvíce za ty dva dny líbilo. Vyšlo najevo, že většinou jsme měli strach z nových lidí, z toho, jak zapadneme do nové třídy, ale byli jsme mile překvapeni, jak rychle jsme se skamarádili a dokázali spolu dobře vycházet.

Celý kurz s námi byla velice sympatická Kelsey, Američanka, která bude tento školní rok asistovat při výuce angličtiny na naší škole. Měli jsme tak možnost s ní mluvit v průběhu těch dvou dní anglicky. Byla to pro nás skvělá příležitost si procvičit angličtinu jinde, než ve škole.

Tereza Kubešová 1.A

Přejít do samostatné fotogalerie (52 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum