Cestujeme po Evropě s Erasmem+

Autor: Aneta StuchláPublikováno: 14. března 2018Zobrazeno: 6209×Zařazení článku: aktuality, projekty, mezakt
Cestujeme po Evropě s Erasmem+
Cestujeme po Evropě s Erasmem+

Dlouho jsme nepodali žádné zprávy o našem projektu Erasmus+, čímž by mohl vzniknout mylný dojem, že se na tomto poli neděje nic zajímavého, opak je však pravdou! Hnedle po jarních prázdninách nás čeká výprava do města Níjar na jihu Španělska a necelý měsíc nato se chystáme na jih Maďarska za přáteli ze školy ve městě Makó. Všichni se moc těšíme, až poznáme nová místa a potkáme staré známé a přátele.

Erasmus ale není jen cestování, jak by se mohlo někomu jevit. Na každé setkání je třeba se pořádně připravit a vypracovat zadané úkoly. V dnešní době se však nejedná jen o prezentace zadaných témat, dnes je třeba rovnou natočit film nebo dokument. A protože nejsme žádný vořezávátka, pustili jsme se do zadaných výzev naplno, pročež sladké plody uznání na sebe nenechaly dlouho čekat. Českého lva v kategorii krátkometrážní studentský film s ekologickou tematikou a komiksovým hrdinou v titulní roli získává kvarta Gymnázia Aloise Jiráska v Litomyšli za film Recycleman (2018)!

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum