Den otevřených dveří ve francouzském fotokoutku

Autor: Aneta StuchláPublikováno: 20. prosince 2017Zobrazeno: 9129×Zařazení článku: Fj, aktuality
Den otevřených dveří ve francouzském fotokoutku
Den otevřených dveří ve francouzském fotokoutku

V pátek 1. prosince 2017 naše gymnázium otevřelo své dveře všem, které zajímá, jak to u nás ve škole vypadá, co a jak se učí a proč je to vlastně u nás tak fajn. Ne, že by dveře francouzštiny byly jiné dny zavřené, ale na tento den francouzštinářská sekce připravila pro zájemce o studium různé aktivity, kvíz a fotokoutek.

Například jsme zjistili, kde všude na světě je francouzština úřední jazyk, naučili se francouzsky barvy a čísla a dozvěděli se, čím jsou typické různé kouty Francie. Víte třeba, odkud je dijonská hořčice a proč se vínová barva jmenuje bordová…? Všichni, kdo aktivitami úspěšně prošli, vyhráli jednu z krásných francouzštinářských placek.

Atmosféru Paříže jsme pak mohli nasát pod eiffelovkou, přikousnout camembert a svlažit hrdlo sklenkou „vína“. Jak jinak než s baretem na hlavě jako pravý Francouz! Nevěříte? Přesvědčte se na vlastní oči ve fotogalerii. Voilà!

Přejít do samostatné fotogalerie (45 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum