Den se speciální školou

Autor: Ivana HynkováPublikováno: 18. června 2019Zobrazeno: 1705×Zařazení článku: aktuality
Den se speciální školou (foto Jindřich Lněnička)
Den se speciální školou (foto Jindřich Lněnička)

Dne 29. května 2019 se na našem gymnáziu konal Den se speciální školou. My, žáci třetího ročníku a septimy, jsme se stali jeho pořadateli.

Nebyl to pro nás lehký úkol, protože s podobnými akcemi většinou nemáme žádné zkušenosti. Nejprve jsme přichystali stanoviště a rozdělili jsme se ke skupinkám dětí. Na stanovištích byly nejrůznější hry, poznávání, ochutnávání, třídění a další aktivity. V jedné z deseti skupinek bylo asi pět dětí a tři paní učitelky, které nám pomáhaly s dětmi spolupracovat. Celkem se u nás tedy sešlo bezmála padesát dětí ze speciálních škol z Litomyšle, Vysokého Mýta a Poličky. My jsme dětem vysvětlovali úkoly na stanovištích, pomáhali jsme jim a dávali jim razítka za splněné úkoly. I když nebylo počasí přímo slunečné, byli jsme rádi, že neprší a dobrou náladu nám to rozhodně nezkazilo. Myslím, že nikdo z nás od dětí nečekal takovou soutěživost, hravost, důvěru a nasazení, s kterými na tento den přišly. Za to jsme jim na konci akce předali diplomy, dárky a sladké medaile, které dostaly také paní učitelky. Oni si pro nás také přichystali překvapení, a to děkovný pokřik. Doufáme, že to pro ně byl aspoň tak hezký den jako pro nás, a těšíme se na jejich další návštěvu.

Karolína Kovářová, 3.A

Přejít do samostatné fotogalerie (88 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum