Do Francie aspoň online…

Autor: Aneta StuchláPublikováno: 12. dubna 2021Zobrazeno: 2539×Zařazení článku: Fj, aktuality, mezakt
Do Francie aspoň online…
Do Francie aspoň online…

V letošním školním roce se měl konat v pořadí druhý výměnný pobyt s partnerskou školou Lycée de la Borde Basse v jihofrancouzském Castres. Ze zřejmých důvodů se však akce nemohla uskutečnit, což nás však neodradilo, abychom kontakt nenavázali alespoň virtuálně. Navíc by byla škoda z poslední úspěšné výměny neudělat tradici, o což se tímto online intermezzem snad zasadíme.

Do projektu jsou zapojeni nadšení francouzštináři ze 6.P a 2.A, kteří jsou rozděleni do povětšinou čtyřčlenných česko-francouzských skupin, jež se pravidelně setkávají a společně řeší zadané úkoly. Ale teď už pohled z řad přímo zapojených:

Nedávno naše gymnázium zahájilo nový projekt, který umožňuje studentům francouzského jazyka lépe poznat svůj zvolený druhý jazyk a kulturu Francie. Jedná se o sérii schůzek, které pravidelně probíhají po dohodě se studenty partnerské školy, při kterých se skupinky studentů snaží společnými silami splnit zadání, které většinou vede k vzájemnému obohacování poznatků o kulturách obou států. Jde o velmi nenásilnou formu vzdělávání, studenti si jak procvičí jazyk (většinou se sice dorozumívají anglicky, protože se předpokládá, že jsou v ní na vyšší úrovni, ale aspoň klíčová slova tématu jsou i ve francouzštině), tak také mají možnost poznat nové lidi a trochu se pobavit. Je to skvělé ozvláštnění jinak poněkud monotónní distanční výuky.

Za 6. P Káťa Novotná

Přejít do samostatné fotogalerie (4 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum