Erasmus za dveřmi

Autor: Aneta StuchláPublikováno: 30. března 2017Zobrazeno: 12991×Zařazení článku: aktuality, projekty, mezakt
Erasmus za dveřmi (foto Tereza Adolfová)
Erasmus za dveřmi (foto Tereza Adolfová)

Březen se za chviličku překulí do dubna, a to pro naši školu znamená jediné – organizaci mezinárodního projektu Erasmus+. Zapojení studenti (převážně z tercie a kvarty) si již čile dopisují se svými kamarády a budoucími spolubydlícími z Polska, Turecka, Maďarska a Španělska, v neděli se však spolu poprvé setkají tváří v tvář a pozvou je k sobě domů.

Žáci poctivě připravují uvítání, trénují cizokrajné písně i tance, pracují na prezentacích o zadaných tématech (kvalita vody a urbanismus) a procvičují všemožné anglické fráze. Učitelé dolaďují finální detaily programu a každou přestávku zodpoví zhruba třicet sedm „erasmáckých“ dotazů. Zkrátka společně pracujeme do úmoru, aby v pondělí mohlo vše slavně vypuknout.

Čeká nás totiž nabitý týden: společná práce ve škole i v terénu, exkurze do Moravského krasu, zpracovávání dat a jejich prezentování, ale také výstava, divadlo a různé hry, soutěže a další aktivity – a to všechno v angličtině! No, dá se vůbec tohle všechno zvládnout? S našimi šikovnými a nadšenými „erasmáčky“ naštěstí hravě.

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum