Exkurze 1.A a kvinty: Planetárium a vodní elektrárna Hučák

Autor: Renata KrivákováPublikováno: 5. listopadu 2017Zobrazeno: 6008×Zařazení článku: Z, M-F-Ivt, aktuality, exkurze
Exkurze 1.A a kvinty: Planetárium a vodní elektrárna Hučák
Exkurze 1.A a kvinty: Planetárium a vodní elektrárna Hučák

V úterý 24. října 2017 se třídy 1.A a 5.P zúčastnily exkurze ve vodní elektrárně „Hučák“ a v hradeckém planetáriu.

Naši exkurzi jsme začali krátkým dokumentem v aule, která se nacházela přímo v elektrárně. Dozvěděli se v něm o obnovitelných zdrojích, z nichž lze získávat elektrickou energii. Po skončení dokumentu jsme se rozdělili na dvě skupiny, které potom dvě velmi milé slečny průvodkyně po elektrárně provedly. V elektrárně bylo mnoho zajímavých zařízení, a tak na nudění nezbyl čas. Po ukončení první části dne jsme dostali krátkou pauzu na oběd, kterou spousta studentů využila a spokojeně se najedla.

V druhé části dne nás čekalo planetárium, na které se těšilo nejvíce lidí z obou tříd, a naše očekávání se vyplnilo. Hned po příjezdu k planetáriu se nás ujali dva průvodci a přednáška mohla začít. Nejdříve jsme šli do speciálního kina, kde jsme si vyslechli zajímavé povídání o vesmírných srážkách, které bylo doprovázeno i vizuálně. Po skončení jsme se přesunuli do přednáškové místnosti, kde se mluvilo o gravitaci.

Závěrem bychom chtěli poděkovat paním učitelkám a panu učiteli Hanusovi, že nám umožnili zúčastnit se této exkurze a nahlédnout do obrovského komplexu elektrárny a zajímavého planetária.

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum