Exkurze do Mladé Boleslavi

Autor: Jan Šlégr, Ph.D.Publikováno: 14. listopadu 2018Zobrazeno: 2569×Zařazení článku: M-F-Ivt, aktuality, exkurze
Exkurze do Mladé Boleslavi
Exkurze do Mladé Boleslavi

V úterý 6. listopadu se těsně před osmou hodinou vydali žáci septimy a třetího ročníku, taktéž i odborný a pedagogický dozor ve složení Jan Šlégr a Leontýna Břízová směrem na Mladou Boleslav, aby zde zhlédli místa spojená se značkou Škoda, respektive s tamější výrobou automobilů. Cesta proběhla na poměry českých silnic relativně klidně a my jsme tak získali ještě další hodinu a půl času, který jsme vzápětí využili jako pauzu na oběd.

Poté jsme se odebrali do muzea Škody, kde jsme vyfasovali stylové reflexní vesty a vysílačky pro kontakt s průvodci, kteří se u nás vystřídali celkem tři. Následně jsme se autobusem přesunuli do samotného výrobního závodu, přičemž jsme nejprve nahlédli do lisovny plechů, kde se právě lisovaly střechy pro Octavie III. generace, ale viděli jsme rovněž sady a hotové díly pro další modely (snad možná i nějaké dosud nepředstavené, jak nám bylo naznačeno), ale to už jsme se opět přesouvali do další části výroby, respektive na samotnou dokončovací linku, kde jsme mohli v reálném čase vidět, jak se z nekompletní karoserie automobilu za dvě hodiny stává plně funkční vůz, a to s kadencí jednoho vozu za necelou minutu. Poté jsme se ale již vraceli zpět do muzea (a zároveň též na místo, kde stávala původní továrna Laurin&Klement), kde jsme nejdříve v showroomu vyzkoušeli různé aktuálně vyráběné vozy Škoda, následně odevzdali reflexní vesty a poté prošli s dalším lehce extravagantním průvodcem i muzeum Škody, kde jsme nejprve zhlédli film o historii továrny a značky a následně si prošli všechny exponáty od jízdních kol Laurin&Klement až po modely Vision, ze kterých vycházejí aktuální automobily značky. To už jsme ale byli značně popoháněni zpět do autobusu kvůli včasnému příjezdu, přičemž zpáteční cesta byla poté neméně bezproblémová. Na závěr jsme se ještě od přítomného pedagogického dozoru dočkali pochvaly za chování a reprezentaci školy.

Jindřich Lněnička, 7.P

Přejít do samostatné fotogalerie (20 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum