Exkurze do Mladé Boleslavi

Autor: Karel ŠtarmanPublikováno: 3. prosince 2011Zobrazeno: 9538×Zařazení článku: exkurze
Exkurze do Mladé Boleslavi (foto Dominika Novotná)
Exkurze do Mladé Boleslavi (foto Dominika Novotná)

2. listopadu 2011 se vydali studenti 3. ročníku a septimy na exkurzi do automobilových závodů Škoda.

Po příjezdu do Mladé Boleslavi naše kroky směřovaly k muzeu, kde každý z nás obdržel malou černou krabičku s jedním sluchátkem, abychom nikým nerušeni mohli poslouchat odborný výklad průvodců. Po prohlídce historických automobilů, během níž jsme viděli auta firmy Laurin a Klement v „životní velikosti“ i první vozy firmy Škoda, jsme se odebrali do malého sálku, kde jsme zhlédli kratší film o historii tohoto automobilového závodu.

Poté jsme se přesunuli přímo do výrobního procesu. Stále se sluchátkem na uchu, abychom všemu dobře rozuměli a vše slyšeli přes hluk v továrních halách. V první navštívené hale se vyráběly a sestavovaly jednotlivé komponenty do motorů. Ve druhé jsme sledovali samotnou montáž vozů Škoda Fabia, která byla nejspíše pro většinu z nás fascinující a inspirující. Celou atmosféru výrobního procesu dotvářela skvělá souhra zaměstnanců automobilky s technikou, bez níž by se tento průmysl neobešel.

Ilona Holomková, studentka 3.A

Přejít do samostatné fotogalerie (51 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum