Exkurze Praha

Autor: Ludmila Marešová Kesselgruberová, Ph.D.Publikováno: 17. prosince 2015Zobrazeno: 11621×Zařazení článku: D, aktuality, exkurze
Exkurze Praha (foto Sabina Kličková)
Exkurze Praha (foto Sabina Kličková)

Když žáci 3.A a pár kousků zapálených do historie ze 7.P v pátek 11. 12. ráno vycházeli ze svých domovů, svítily na nebi ještě hvězdy a auta pokrývala stříbrolesklá jinovatka. U školy na ně již čekal autobus, který vyrážel v 6:45 směrem do našeho hlavního města.

Prvním bodem programu byl Památník hrdinů heydrichiády, kde jsme zhlédli film o útoku na říšského protektora. Poté jsme měli možnost prohlédnout si i pravoslavný kostel a hlavně jeho kryptu, kde se parašutisté ukrývali. Kolem poledne jsme se přemístili do Armádního muzea na Žižkově, kde nás čekala výstava týkající se 1. světové války. Zde nás všechny překvapily vědomosti našeho spolužáka. Zodpověděl totiž téměř všechny otázky pana průvodce. Když byla prohlídka u konce, přišla všemi dlouho očekávaná tzv. "řízková pauza". Očekával nás další a zároveň poslední bod programu. Vyšplhali jsme se na vrchol kopce Vítkova, kde se před námi objevil Národní památník, Laboratoř moci s dominantou, obří bronzovou sochou Jana Žižky z Trocnova. Vyslechli jsme zajímavou přednášku paní průvodkyně a podívali jsme se i na střešní vyhlídku, ze které se nám naskytl krásný výhled na rozlehlou Prahu.

Když jsme opět sestoupili k úpatí Vítkova, čekal na nás pan řidič i s autobusem a my jsme unavení po krásném, avšak dlouhém dni vděčně nastoupili a nechali se odvézt domů.

L. Nádvorníková

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum