Exkurze sexty

Autor: Marie BurešováPublikováno: 22. června 2018Zobrazeno: 1396×Zařazení článku: Čj-L, aktuality, exkurze

V úterý 29. května jsme se vydali na již dlouho odkládanou exkurzi do Prahy. Z České Třebové jsme vyjížděli už časně zrána, což se odrazilo na celkovém rozpoložení všech zúčastněných. Z České Třebové jsme se potom vlakem vydali do Prahy, přičemž alespoň některým se zde povedlo částečně kompenzovat spánkovou deprivaci.

Po příjezdu do Prahy jsme se poté vydali metrem na Vyšehrad, což byl jeden z bodů programu. Zde jsme s průvodcem v podstatě prošli celým Vyšehradem, s výjimkou hřbitova, který jsme navštívili již v rámci dřívější exkurze. Poté jsme se přesunuli do centra, kde následoval bezmála tříhodinový rozchod, který každý trávil po svém. Jeden ze spolužáků se však jako obvykle ztratil, a tak jsme se s dalším programem o necelou půlhodinu opozdili. Po následném nalezení ztraceného žáka jsme se tedy konečně mohli vydat na Pražský hrad, kde jsme prošli nutnou bezpečnostní kontrolou, a tak nám nic nebránilo plně se věnovat výstavě „Labyrintem českých dějin“, která byla uspořádána k výročí 100 let existence naší republiky a popisovala historii naší země od vstupu do EU, přes doby totalit a celé bouřlivé 20. století, dále také dobu habsburské nadvlády, přičemž výstava končila našimi nejstaršími dějinami. Následně jsme se vydali opět na nádraží, abychom stihli vlak zpátky do České Třebové, kam jsme dorazili dokonce v předstihu, a tak jsme bez problému stíhali autobus do Litomyšle. Domů jsme dorazili ještě před osmou hodinou.

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum