Francouzsko-výtvarkářská exkurze pro sekundu

Autor: Tereza AdolfováPublikováno: 27. listopadu 2017Zobrazeno: 9425×Zařazení článku: Fj, Ev, aktuality, exkurze
Francouzsko-výtvarkářská exkurze pro sekundu
Francouzsko-výtvarkářská exkurze pro sekundu

O tom, že výtvarné umění a Francie k sobě neodmyslitelně patří, není pochyb. Proto jsme se se sekundou vydali do předvánoční Prahy, abychom navštívili jednu z pražských dominant, Petřínskou rozhlednu. O té jistojistě všichni víme, že je považována za „malou sestru Eiffelovky“, jež se nachází v Paříži. Počasí nám přálo, díky slunečnému počasí bylo možné prohlédnout si téměř celé město z ptačí perspektivy.

V nedalekém Museu Kampa jsme se přenesli mezi nejvýznamnější malíře futurismu, kubismu a abstrakce. Prohlédli jsme si výstavu a prakticky jsme si vyzkoušeli tvořit například jako Pablo Picasso a František Kupka.

Poslední bod naší výpravy jsme si užili asi nejvíce. Byl pro nás připraven krásný animovaný film v Kině 35 v rámci Francouzského institutu. A co že jsme to v tom kině viděli? Přece Malého prince!

Zpátky do Litomyšle jsme se vraceli sice unavení, ale plní zážitků a inspirace.

Přejít do samostatné fotogalerie (12 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum