FVaT: Krajské kolo v Pardubicích

Autor: Martina KunderováPublikováno: 15. března 2016Zobrazeno: 11805×Zařazení článku: B-Ch, aktuality, soutěže
FVaT: Krajské kolo v Pardubicích
FVaT: Krajské kolo v Pardubicích

Na krajské kolo Festivalu vědy a techniky jsme vyjížděli ve čtvrtek 10. 3. 2016 v 7:30 hodin ráno. Všechny nás překvapil luxusní autobus, který nám byl zapůjčen z Iveca, po naložení posterů jsme se tedy usadili do autobusu a vyslechli jsme si přednášku o tom, že autobus musí zůstat ve stejném stavu, v jakém jsme do něj nastupovali, a o tom, že v případě, že budeme stát v uličce, může dojít k průletu čelním sklem. Všichni si tyto rady vzali k srdci, a tak autobus ani žáci nedošli k újmě.

Na krajské kolo jelo 25 soutěžících, 2 porotci, a sice paní učitelka Mgr. Petra Jaklová a pan učitel RNDr. Jan Šlégr, Ph.D., a pedagogický doprovod v podobě paní učitelky Mgr. Terezy Adolfové. Po registraci a vybalení posterů nastaly hodiny nejdůležitější, tedy samotné hodnocení. Všichni své projekty prezentovali, jak jen nejlépe uměli, a porotci byli neúprosní a spravedliví. Po ukončení této velmi stresující části se porota odebrala k hodnocení a všichni soutěžící si mohli oddechnout. Po ukončení rokování poroty jsme vyjeli zpět do Litomyšle. V autobusu již na všech byla vidět únava a úleva. Následující den byl čas odjezdu poněkud příznivější a my jsme tak odjížděli s menší spánkovou deprivací. Rovněž program druhého dne se nesl v uvolněnějším duchu nežli den prvý. Došlo také k vystřídání pedagogů, a tak nás místo pana Šlégra a slečny Adolfové doprovázely paní ředitelka Mgr. Ivana Hynková a paní učitelka Mgr. Martina Kunderová. Dopoledne se zájemci mohli odebrat na prezentaci firmy Foxconn. V 13:04 hodin začalo vyhlášení cen.

Oceněni sponzory byli: Lukáš Berger za projekt Renovace motocyklu, Tereza Jaklová a Klaudie Kunderová za projekt Vznášející se život, Daniel Dezort a Jakub Sadílek za projekt o měsíci Titanu a Ondřej Zeman za projekt Exoskeleton. Hlavní cenu v kategorii Junior, a to studijní pobyt ve Francii, získlali: Tereza Jaklová a Klaudie Kunderová za projekt Vznášející se život, Anežka Mikulecká a Klára Kopecká za projekt Co se to v té vodě skrývá? a Lukáš Berger za projekt Renovace motocyklu.

Do národního kola soutěže Expo Science AMAVET v kategorii Středoškolák se nominovali: Daniel Dezort a Jakub Sadílek s projektem o měsíci Titanu, Pavla Tmejová s projektem Vývojová kineziologie, Jana Jungrová s projektem Koncentrace fluoridů v pitné vodě na Litomyšlsku a Ondřej Cenek s projektem Natrolit a doprovodná mineralizace.

Celé naše dvoudenní snažení můžeme uzavřít slovy děkana Chemické fakulty Univerzity Pardubice: Litomyšl jede!

Jindřich Lněnička, kvarta

Přejít do samostatné fotogalerie (52 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum