Předmětová komise biologie a chemie

7 kroků k ekologii

7 kroků k ekologii

Déle než rok bojujeme s pandemií. Problémy klimatu šly stranou. Stále tu však jsou a musíme k nim vrátit naší pozorností... a to hned!

Pilná práce ovoce přináší aneb Slavnostní předávání cen autorům vítězných projektů soutěže AMAVET

Pilná práce ovoce přináší aneb Slavnostní předávání cen autorům vítězných projektů soutěže AMAVET

Ve čtvrtek 10. června 2021 proběhlo v moderních prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice předávání cen autorům nejúspěšnějších projektů Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež Pardubického kraje. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili tito studenti:

I chemický potěr zabodoval!!!

I chemický potěr zabodoval!!!

Na přelomu března a dubna proběhlo okresní kolo Chemické olympiády kategorie D. Naši školu zastupovala heterogenní skupina žáků. Kategorie D je primárně určena pro žáky osmých a devátých tříd. Tento rok se okresního kola účastnili studenti sekundy a to velmi úspěšně. Zazářili Helenka Nimshausová a Eda Horák, který i mezi straší konkurencí získal diplom úspěšného řešitele. Na bednu se probojovala děvčata z kvarty. Jmenovitě: Lída Saksunová (2. místo) a Káťa Karlíková (3. místo).

Velký úspěch našich chemiků

Velký úspěch našich chemiků

V pátek 16. 4. 2021 bylo uskutečněno krajské kolo chemické olympiády. Žáci tentokrát netradičně plnili úkoly online a pláště musely zůstat ve skříni. Početná skupina žáků reprezentujících naše gymnázium (Terezie Kladivová, Matyáš Novotný, Eliška Kabrhelová, Vojtěch Jůza, Anna Rezková, Karolína Vašková, Karolína Kazdová, Barbora Hanzlová) dosáhla velice kvalitních výsledků. Velká pochvala patří všem soutěžícím a především Vojtovi Juzovi, který se umístil na konečném prvním místě.

Chemická proměna

Chemická proměna

Kuchyně některých domácností se během března proměnily v chemické laboratoře. Proč? Důvod je jasný! Chemická olympiáda 2021.

Online výuka a překvapení

Online výuka a překvapení

V posledním roce je výuka velmi netypická a komplikovaná, což víme velmi dobře my učitelé, naši žáci i rodiče. Střídají se různé metody, osvědčené jsou preferovány, méně úspěšné jsou posléze eliminovány. Tu a tam pro zpestření výuky po nich učitel sáhne. Nedávno jsem v primě při výuce fyziky „sáhla“ po samostatné práci, kdy si žáci měli během 35 minut promrskat převody několika fyzikálních jednotek. Tušila jsem ale, že někteří jsou velmi rychlí, a tak jsem jim navrhla využít zbytkový čas na napsání pohádky. Pohádky přírodovědného charakteru, která by pracovala s odbornými názvy.

Okresní kolo Vědy a techniky v Lanškrouně

Okresní kolo Vědy a techniky v Lanškrouně

Ve středu 5. 2. se studenti ze 3. ročníku, septimy a sekundy zúčastnili okresního kola soutěže Věda a technika v Lanškrouně. Soutěž se odehrávala v nové budově kulturního centra L’art, která poskytla soutěžícím krásné a důstojné prostředí pro prezentaci jejich projektů. Soutěžilo se v několika odvětvích např. robotika, biologie, …

Když se kácí les

Když se kácí les

V adventním období měli naši studenti možnost si vyslechnout dvě odborné přednášky, které na sebe náhodou (trošku), ale zato báječně navazovaly. Po pondělní přednášce PharmDr. Petra Jílka na téma „Probiotika“ se v úterý 17. 12. 2019 v aule školy shromáždili studenti, aby si vyslechli přednášku zakladatelů Institutu moderní výživy, pánů Lukáše Roubíka a Miloslava Šindeláře. Téma znělo „Moderní výživa: fakta versus mýty“.

Sofistikovaná drahá špína!

Sofistikovaná drahá špína!

V předvánoční době si mohli naši chemičtí seminaristé vyslechnout přednášku PharmDr. Petra Jílka, CSs., který k nám zavítal z Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové.

Mladý geolog –  Mladý talent

Mladý geolog – Mladý talent

V pondělí 9. prosince 2019 proběhlo v sále Jana Kašpara v Pardubicích slavnostní předávání cen Mladý talent Pardubického kraje 2019. Odborná komise vybrala ze sedmdesáti nominovaných studentů dvacet talentů v kategorii základních a středních škol. Mezi oceněnými talenty byl i student našeho gymnázia Ondřej Cenek ze septimy.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 > 14
 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum