Krajské kolo FO z karantény

Autor: Leontýna ŠlégrováPublikováno: 26. června 2020Zobrazeno: 2421×Zařazení článku: M-F-Ivt, aktuality, soutěže
Krajské kolo FO z karantény
Krajské kolo FO z karantény

I přesto, že bylo v letošním roce množství soutěží zrušeno, Ústřední komise Fyzikální olympiády se rozhodla, že to tak nenechá. Krajská kola 61. ročníku FO kategorií B, C a D proběhla v letošním školním roce on-line. Od žáků to chtělo velkou dávku poctivosti - mohli sice používat jakékoliv materiály, ovšem v jejich čestném prohlášení stálo, že se s nikým neporadí.

Krajské kolo se konalo 27. května. Žáci v devět hodin ráno získali přístup k zadání úloh, na jejichž řešení měli čas do 13 hodin. Poté už zbývalo jen úlohy vyfotit či oskenovat a zaslat podle instrukcí k rukám opravovatelů.

Úlohy z krajského kola byly pro všechny kategorie netypicky společné, a výsledné pořadí v jednotlivých krajích se tak sestavovalo jednak celkové pro všechny kategorie dohromady a jednak zvlášť pro jednotlivé kategorie.

Tohoto neobvyklého ročníku se z naší školy zúčastnili dva studenti, kteří se oba v krajském kole umístili na pěkných příčkách. Vojta Juza z 5.P se v kategorii D umístil na krásném 4. místě a Matěj Drahoš z 2.A se v kategorii C umístil na rovněž krásném 5. místě.

Vzpomínkou na tento ročník v karanténě žákům budou krásné diplomy, které pro ně pardubická pobočka FO vytvořila.

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum