Krajské kolo SOČ 2018 v Chrudimi

Autor: Leontýna ŠlégrováPublikováno: 28. května 2018Zobrazeno: 1636×Zařazení článku: aktuality, soutěže

Ve čtvrtek 10. 5. 2018 proběhlo v Chrudimi krajské kolo SOČ. Zúčastnilo se ho také 13 studentů našeho gymnázia (z celkem 15 úspěšných), kteří porazili konkurenci okresního kola a postoupili do kola krajského. Soutěžily rozličné výborné humanitní i přírodovědné práce a v konkurenci krajského kola, která byla mnohem vyšší, nakonec prorazili a do celostátního kola postoupili i tři studenti přímo a podařilo se nám získat i jednu licitaci.

Do celostátního kola, které se bude konat v Olomouci, postoupili Václav Tobek z 1. místa v oboru filozofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory s prací Šetření volebního potenciálu u studentů středních škol v Litomyšli, Šimon Votřel také z 1. místa v oboru historie s prací Naše žití je smrt jiných a Adéla Nazdravetská opět z 1. místa se svou prací Domácí parenterální výživa z oboru zdravotnictví.

Licitaci získala Bohdana Sýkorová, která získala 2. místo v oboru teorie kultury, umění a umělecké tvorby s prací Vznik, vývoj a výroba smyčcových nástrojů v Evropě a jejich postavení na současné hudební scéně.

Postupujícím studentům budeme držet pěsti, aby se jim 15.–17. června na celostátním kole dařilo. A Bohdance, aby se do Olomouce podívala spolu s ostatními.

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum