Krajské kolo SOČ letos opět on-line

Autor: Leontýna ŠlégrováPublikováno: 2. května 2021Zobrazeno: 1966×Zařazení článku: M-F-Ivt, aktuality, soutěže
Gymnázium Litomyšl
Gymnázium Litomyšl

I v letošním roce krajské kolo SOČ probíhalo v on-line podobě. Podobně jako v loňském roce bylo vynecháno kolo okresní, takže měl učitelský sbor opět těžkou hlavu, které z množství výborných prací do krajského kola poslat.

Nakonec se krajského kola z našeho gymnázia zúčastnilo dvacet prací. Největší zastoupení měli naši žáci v oboru zdravotnictví a v oboru pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času. I v celostátním kole budeme mít v letošním roce dostatek zástupců, protože do něho postoupila rovnou čtvrtina zúčastněných. Palce tak budeme v červnu držet Matyáši Dezortovi, Denisi Knapovi, Matěji Drahošovi, Kubovi Šmídovi a Terce Bláhové.

Matyáš Dezort si za téma své práce vybral Měření prachových částic v Čisté u Litomyšle, Denis Knap využil svých kytarových dovedností a zaměřil se na Zkreslení zvukového signálu, Matěj Drahoš si vybral téma, které mu pomohlo v začátcích podnikání a psal o Výběru e-shopového řešení pro konkrétní podnikatelský záměr, Kuba Šmíd se zajímal o Hmatatelné dědictví a krásu účelnosti a Terezka Bláhová popisovala, jak probíhalo Znovuosídlení obce Janov a osad Gajer a Medryka v letech 1945 až 1949.

Všem žákům, kteří se zúčastnili krajského kola, děkujeme za příkladnou reprezentaci našeho gymnázia a těm, kteří postoupili, budeme držet palce v celostátním kole.

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum