Lyžařský výcvik sekundy

Autor: Jaromír KroužilPublikováno: 22. ledna 2011Zobrazeno: 3356×Zařazení článku: Tv, exkurze

Od 2. do 7. ledna 2011 se naše třída sekunda zúčastnila lyžařského kurzu v Čenkovicích. Bydleli jsme na chatě Vigoně, která je nedaleko vleku.

Prvního dne jsme dopoledne lyžovali na Čenkovické sjezdovce a po vydatném obědě jsme byli rozděleni do tří skupin. První a druhá skupina šla lyžovat na Svitavskou nebo Třebovskou sjezdovku a třetí skupina se učila lyžovat na nedalekém mírném kopci. Již zdatnější lyžaři si později mohli také zkusit 2 km dlouhou sjezdovku Červenou vodu, kde byla čtyřsedačková lanovka a při vyjasnění krásný výhled na panorama Orlických hor. Ve středu jsme si dali odpolední pauzu, tudíž jsme lyžovali pouze dopoledne a kdo chtěl, tak i večer. Každopádně jsme byli všichni rádi, že jsme si od lyží mohli dát alespoň na chvíli oddych. Ve čtvrtek už se k nám na prudší svah připojila také třetí skupina, takže jsme se nakonec lyžovat naučili všichni.

V pátek jsme naštěstí bez větších úrazů šťastně odjeli domů.

Helena Havranová, Jana Kopecká

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum