Mladý talent Pavla Tmejová

Autor: Martina KunderováPublikováno: 21. října 2016Zobrazeno: 15536×Zařazení článku: B-Ch, aktuality, ocenění
Mladý talent Pavla Tmejová
Mladý talent Pavla Tmejová

Ve středu 19. 10. 2016 proběhlo v Pardubicích slavnostní předání cen talentovaným studentům, kteří v minulém školním roce mimořádným způsobem reprezentovali svoji školu a také Pardubický kraj na národních či celosvětových soutěžích.

Jsme moc rádi, že mezi oceněnými se objevila naše studentka Pavla Tmejová. V minulém školním roce se prosadila jak v krajském kole soutěže SOČ, tak v národním finále soutěže Expo Science AMAVET. Se svým patrně posledním projektem Vývojová kineziologie obsadila 4. místo. Stala se tak finalistkou s právem účasti v konkurzu o reprezentaci České republiky na mezinárodní soutěži Beijing Youth Science Creation Competition v Pekingu.

Pavla patří mezi výrazné studenty naší školy. Na projektech pracuje již od nižších ročníků gymnázia a její témata jako Zelená lékárna, Bojíte se bouřek a Masožravky patřila mezi vítězná. Téma poslední práce Vývojová kineziologie se však naprosto vymyká všemu s čím přišla v rámci výuky do styku. Znamenalo to mimo jiné hluboké nastudování problematiky a spolupráce s odborníkem. Hodilo by se zde poděkovat Anežce Kopecké, studentce magisterského studia Fyzioterapie na 2. lékařské fakultě UK v Praze, která nehleděla na svůj soukromý čas a Pavle byla zapáleným průvodcem danou tematikou. Na celém snažení Pavly je asi neúžasnější, že jí jasně ukázalo směr její životní profilace. A k tomu jí opravdu můžeme jen blahopřát.

Shrnout do jediné věty cíle vývojové kineziologie je asi hodně těžké. Pavla Tmejová říká: „Vývojová kineziologie přesně stanovuje období lidského vývoje, kdy má co a jak začít fungovat. A to jak z hlediska fyziologického, tak psychomotorického. Její důkladná znalost pak pomáhá již v nejdůležitějším období vývoje jedince (tedy do jednoho roku), ale také při fyziologických obtížích v dospělosti.“

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum