Občanské právo v praxi

Autor: Ivana HynkováPublikováno: 19. dubna 2021Zobrazeno: 196×Zařazení článku: Sv, aktuality
Gymnázium Litomyšl
Gymnázium Litomyšl

Ve čtvrtek 11. února jsme do naší virtuální učebny přivítali paní doktorku Reginu Škochovou. Jako soudkyně se zaměřuje na rodinné právo a působí na Okresním soudu ve Svitavách. Přednáška však neprobíhala ze soudní síně, nýbrž z obýváku našich spolužaček, díky kterým jsme si mohli tuto přednášku užít.

Připravili jsme si na paní doktorku Škochovou spoustu dotazů, které se povětšinou týkaly rodinného práva, tedy právě našeho hlavního tématu hodin ZSV. Zajímalo nás například, v kolika procentech je dítě po rozvodu rodičů svěřeno do péče otce nebo zda mají děti nárok vyjádřit se, se kterým z rodičů by chtěly po rozvodu bydlet.

Ačkoli každý ZSV neholduje, tak po této přednášce víme, že právo se týká nás všech. Doufáme však, že se s paní soudkyní před soudem nesetkáme.

Ke dvouhodinové přednášce si za obrazovky našich počítačů přisedli i mnozí rodiče, které také zaujalo, jak poutavě paní Škochová problematiku rodinného práva prezentovala.

Děkujeme paní Škochové za zpestření hodiny, ale hlavně za to, že nám bylo umožněno nahlédnout do rodinného práva z jiné strany, nejen té teoretické.

Klára Dostálová a Adéla Tomášová, 3.A

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum