Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Autor: Petra HanusováPublikováno: 24. dubna 2018Zobrazeno: 8358×Zařazení článku: Tv, aktuality, soutěže
Odznak všestrannosti olympijských vítězů
Odznak všestrannosti olympijských vítězů

OVOV - sportovní událost pro ty, kteří mají chuť soutěžit a především se sportovně rozvíjet. Jeho vznik iniciovali dva zlatí desetibojaři, Robert Změlík a Roman Šebrle. Žáci plní v rámci projektu určitý počet disciplín a k tomu jednu ze tří volitelných. Na základě zlepšování výkonů mohou získat bronzové, stříbrné, zlaté a diamantové odznaky. Ti nejnadanější mladí sportovci se přes okresní a krajská kola mohou probojovat až do republikového finále, kde se setkají s desítkami olympioniků a sportovních osobností a zažijí neopakovatelnou atmosféru velké sportovní akce.

My jsme se ve středu 18. 4. zúčastnili okresního kola této události v Moravské Třebové. Přivezli jsme jak tým (4 dívky a 4 chlapce), tak jednotlivce. Všichni postupně plnili 5 disciplín: trojskok, hod medicinbalem, kliky (2 minuty), švihadlo (2 minuty), dribling / běh na 1000 m. Počasí nám přálo, tak jsme se nejen opálili, ale i zapotili.

Všichni naši žáci bojovali na 120 %. Za zmínku stojí skvělé výsledky našich sportovců. Například sedmimetrový trojskok Vojty Juzy, Matěje Lněničky (7,22 m) a Matěje Pecháčka, dvanáctimetrový hod Terky Kladivové, kliky Nikoly Novotné (109) a Adriany Míkové (116) nebo tisícovka Terky Kladivové, Matěje Pecháčka, Soni Neugebauerové. A mnoho dalších.

Nikola Novotná a Matěj Pecháček se mohou jako jednotlivci těšit na krajské kolo OVOV, které proběhne 22. května v Moravské Třebové. :-)

Děkujeme všem zúčastněným za výbornou reprezentaci a gratulujeme ke skvělým výkonům.

Pětiboje se zúčastnili:

Prima: Adriana Míková, Soňa Neugebauerová, Viktorie Brokešová, Anežka Pecháčková

Sekunda: Nikola Novotná, Terezie Kladivová, Anička Filipi, Matěj Pecháček, Jan Holec

Tercie: Matěj Lněnička, Vojta Juza, Sára Kolářová, Samuel Šalda, Zora Zemánková

Přejít do samostatné fotogalerie (13 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum