Opět nejrychlejší

Autor: Šárka ChalupníkováPublikováno: 8. června 2015Zobrazeno: 7556×Zařazení článku: Tv, aktuality, soutěže
Plavecká soutěž

V pátek 15. 5. 2015 se v litomyšlském bazénu sešly plavecké týmy z oblasti Litomyšle, Ústí nad Orlicí a Rychnova nad Kněžnou, které postoupily do plaveckého SUPERFINÁLE. Všichni plavci si účast v superfinále vybojovali ve dvou kolech (4. 11. 2014 a 25. 3. 2015) plavecké ligy, kde změřily své síly v závodu štafet na 4x50m.

Ze zástupců naší školy se do finále dostal tým tercie a primy. Studenti tercie zažili atmosféru superfinále již podruhé (minulý ročník s přehledem vyhráli), studenti primy měli premiéru. Výkony všech týmů byly kvalitní a o nejlepší umístění se bojovalo do posledních metrů.

Zástupci primy si zaslouží veliké díky za bojovnost a výkon, který předvedli. Jejich postup do finále je příslibem pro další ročníky. Statečnými účastníky byli: Timotej Sturc, Kryštof Simon, Tomáš Heblt, Tereza Jaklová a Klaudie Kunderová.

Plavcům z tercie se podařilo trať prolétnout nejrychleji za všech a obhájili prvenství z minulého ročníku. Věřím, že tým ve složení Anežka Nováčková, Barbora Benešová, Michaela Holásková, Ondřej Háněl a hostující Ondřej Posel ze sekundy se zapojí i v roce příštím a my se můžeme těšit na plavecký hattrick.

Ještě jednou bych chtěla poděkovat všem plavcům, kteří se do soutěže zapojili, tedy i závodníkům z kvarty a sekundy, kteří svými výkony plavecké klání obohatili, ale na postup do finále to nestačilo.

Přejít do samostatné fotogalerie (8 fotografií)